INFORMACE K TESTOVÁNÍ NA ONEMOCNĚNÍ COVID-19

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO INDIKOVANÉ PACIENTY A SAMOPLÁTCE

V Oblastní nemocnici Kladno je od 15. března 2020 zprovozněno odběrové místo pro pacienty s podezřením na nakažení koronavirem. Odběrová ambulance je bezplatně k dispozici pacientům, kterým testování doporučil lékař či Krajská hygienická stanice. Od 5. května 2020 se v odběrovém místě mohou nechat otestovat na přítomnost nákazy či protilátky proti novému koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátci

JAKÝ TEST PROVÁDÍME

Testování provádíme metodou PCR (stěrem ze sliznic dýchacích cest) a následným laboratorním vyšetřením stěru, který ve vzorku zjišťuje přítomnost původce nákazy. Dále je testování možné metodou RP (rychlotest), která na základě odebraného vzorku krve z konečku prstu zjišťuje přítomnost protilátek v těle.

KAM SE DOSTAVIT K ODBĚRU / PROVOZNÍ DOBA

Odběrové místo je v Oblastní nemocnici Kladno zřízeno na parkovišti před Niederleho pavilonem (budova E). Důrazně žádáme příchozí a čekající pacienty o dodržování minimálně dvoumetrových rozestupů ve frontě na odběr. Vzhledem k výraznému navýšení poptávky po vyšetření na onemocnění koronavirem dochází k velké vytíženosti našeho odběrového centra. Proto prosíme pacienty o shovívavost při čekacích dobách.

Od pondělí 7. září 2020 je odběrové místo v provozu:

  • ve všední dny od 7:00 do 19:00 hodin
  • o víkendech a svátcích od 7:00 do 15:00 hodin

JAK SE OBJEDNAT K ODBĚRU

Pacienti, které k vyšetření indikoval lékař či Krajská hygienická stanice se k testování neobjednávají! 

Samoplátci se k vyšetření musí objednat minimálně den předem přes rezervační systém. Denní kapacita je omezena. Rezervační systém je aktivní vždy jen na 7 dní dopředu. Pokud se v rezervovaný termín a v daný čas k odběru nedostavíte, termín propadne a bude nutné se objednat znovu. Zrušení termínu je možné maximálně den předem. Pro snazší koordinaci provozu je třeba, aby se samoplátci v rezervovaný čas nahlásili pracovníkovi ostrahy, který je nasměruje do příslušné buňky k odběru. Tímto způsobem bude možné zajistit dodržení objednacích časů.

snímek1

TESTOVÁNÍ DRIVE-IN (provádění stěru přímo z vozidla)

Z důvodu předcházení přenosu či rozšíření nákazy je v našem odběrovém centru možné odebírat vzorky k testování také lidem sedícím v osobním automobilu. Tuto možnost nabízíme především lidem s omezenou schopností pohybu či lidem s výraznými respiračními obtížemi, teplotami nebo akutními potížemi. Pro snazší koordinaci provozu je třeba, aby se zájemci o odebrání vzorků z automobilu nahlásili pracovníkovi ostrahy, který je bude informovat o dalším postupu.

CENA A ÚHRADA TESTU

Úhrada testů je z hygienických důvodů možná pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

  • Cena za test provedený metodou PCR vč. případného zaslání potvrzení o výsledku je 1756 Kč.
  • Provedení testu a vystavení potvrzení o výsledku metodou RP (rychlotest) je zpoplatněno částkou 450 Kč.

pdfCeník pro vyšetření na onemocnění COVID-19 ke stažení zde.

JAK A KDY OBDRŽÍTE VÝSLEDKY VYŠETŘENÍ

METODA RP
Výsledky testu metodou RP budou žadateli předány formou potvrzení o výsledku do 15 – 20 minut od provedení testu.

METODA PCR
Výsledky testu metodou PCR budou k dispozici nejdříve za 48 hodin od přijetí vzorku do laboratoře. Všem pacientům sdělí jejich výsledky laboratoř, a to zasláním SMS na telefonní číslo zadané při odběru. Oblastní nemocnice Kladno je pouze poskytovatelem zdravotních služeb a zajišťuje pouze odběr vzorků za účelem jejich dalšího zpracování. Další kroky včetně sdělování a předávání výsledků jsou již plně v kompetenci laboratoří, se kterými spolupracujeme. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ

Veškeré informace o aktuální situaci naleznete po kliknutí zde. Za účelem zajištění včasného zpracování předmětných dokumentů potřebných pro vycestování do zahraniční doporučujeme zájemcům, aby se k vyšetření objednali v rozmezí 7:00 - 10:00 hodin.

Lékařské potvrzení negativní diagnózy

  • bude vystaveno na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na onemocnění COVID-19
  • cena za test metodou PCR je 1756 Kč, vystavení lékařského potvrzení o negativním výsledku je zpoplatněno částkou 250 Kč – obě částky musí být uhrazeny PŘED odběrem
  • potvrzení včetně dokladu bude připraveno k vyzvednutí přímo v odběrovém místě, a to po předchozí telefonické domluvě
  • tiskopis ke stažení zde
  • před odběrem si přineste s sebou: předvyplněné lékařské potvrzení (jméno, příjmení, datum narození, číslo cestovního dokladu), cestovní doklad, platební kartu

BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ RIZIKOVÝCH OSOB

Od pondělí 21. září je v areálu Oblastní nemocnice Kladno otevřeno další odběrové místo pro rizikové pacienty, které vzniklo v rámci projektu „Testování osob vystavených většímu riziku nákazy“. Toto odběrové centrum poskytuje testování pomocí rychlotestů především osobám starším 65 let majícím trvalý pobyt na území Středočeského kraje.

  • Odběrové místo je přístupné z ulice Františka Kloze.
  • V provozu je ve všední dny v časech 8:0015:00 hodin, o víkendech a svátcích pak od 8:00 do 10:00 hodin.
  • Testování osob probíhá pouze po předchozí telefonické domluvě a rezervaci na COVID Infolince (tel. číslo: 602 432 653), která je v provozu ve všedních dnech od 7:00 do 15:00 hodin.

KONTAKT – COVID INFOLINKA

provozní doba:   Po – Pá, 7:00 – 15:00 hodin
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon:   602 432 653

dsc 0005   odběrové místo mapa 082020 
(odběrové místo pro indikované pacienty a samoplátce)

odběr seniori dsc 0042.  dsc 0023 
(odběrové místo pro bezplatné testování rizikových osob prostřednictvím rychlotestů)