ZÁKLADNÍ INFORMACE

Oblastní nemocnice Kladno provádí bezplatné antigenní testování na onemocnění covid-19 v prostorech budovy P (Závodní klub). Zájemcům o vyšetření bude proveden stěr z nosohltanu formou rychlotestu. Výsledek testu bude znám zhruba do 15-30 minut. K vyšetření je nutné se předem objednat přes rezervační systém!

Vyšetření probíhá metodou POCT, která stanoví přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím screeningových antigenních testů.

Dobrovolné a bezplatné testování občanů ČR pomocí antigenních testů bude probíhat až do doby odvolání mimořádného opatření MZDR 47828/2020-11/MIN/KAN.

INFORMACE MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR

Vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. S účinností od 1. února 2021 je možné podstoupit bezplatné antigenní testování každé 3 dny.

JAK SE OBJEDNAT K ODBĚRU

K vyšetření je nutné se předem objednat přes rezervační systém! Denní kapacita je omezena. Pokud se v rezervovaný termín a v daný čas k odběru nedostavíte, termín propadne a bude nutné se objednat znovu. Zrušení termínu je možné maximálně den předem. Před odběrem musí zájemce o test doložit kartu zdravotní pojišťovny.

CHCI SE OBJEDNAT K TESTOVÁNÍ

KAM SE DOSTAVIT K ODBĚRU

Antigenní odběrové centrum je v Oblastní nemocnici Kladno zřízeno v budově P (Závodní klub).

PROVOZNÍ DOBA

    • pondělísobota     od 8:00 do 14:00 hodin
    • neděle                          zavřeno

JAK A KDY OBDRŽÍTE VÝSLEDKY VYŠETŘENÍ

Výsledky antigenního testu budou zájemcům o test předány formou potvrzení o výsledku do 15–30 minut od provedení testu.

V případě negativního výsledku antigenního testu personál odběrového centra zadá výsledek do Centrálního systému a vydá bezplatné potvrzení o výsledku.

V případě pozitivního výsledku antigenního testu je na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR nutné bez prodlení provést ověřovací vyšetření PCR metodou. Přímo v antigenním odběrovém centru Vám bude zadána žádanka do Centrálního systému a budete odeslání do odběrového místa, které se nachází na parkovišti před Niederleho pavilonem, kde Vám bude proveden PCR test novým stěrem z nosohltanu. Informace o výsledku tohoto vyšetření Vám bude zaslána prostřednictvím SMS na mobilní telefon do 48 hodin.

CENA A ÚHRADA TESTU

Antigenní testování je zdarma pouze pro pojištěnce veřejných zdravotních pojišťoven ČR.

CESTOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ

Potvrzení v CZ/AJ o negativním výsledku testu provedeného metodou POCT (antigenní test) za účelem překročení hranic České republiky je zdarma. Lékařské potvrzení a jakékoliv jiné znění než je zde přiloženo, je zpoplatněno částkou 250,-Kč. Úhrada je z hygienických důvodů možná pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

pdfTiskopis ke stažení zde

Před každou cestou důrazně doporučujeme zkontrolovat si aktuálně platné podmínky pro cestování a také pravidla, která je nutné v dané zemi s ohledem na tamější epidemiologickou situaci dodržovat. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně vycestování do zahraničí je možné obrátit se na informační linku Ministerstva zahraničních věcí ČR +420 224 183 200.

Veškeré informace o aktuální situaci naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

COVID INFOLINKA OBLASTNÍ NEMOCNICE KLADNO

provozní doba:   Po – Pá, 8:00 – 14:00 hodin
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon:   602 432 653

antigenní testování budova p   antigenní testování mapa 
(odběrové místo pro antigenní / plošné testování, budova P - Závodní klub)