Děti se v nemocnici učily, jak správně poskytnout první pomoc

Každému z nás se v dětství jistě stal nějaký úraz. Úrazy jsou u dětí natolik běžnou záležitostí, že jsou často považovány za nevyhnutelnou součást dětství. Žádný úraz se ale nikdy nestane náhodně, má své příčiny a ve většině případů mu lze i předcházet.

Číst dál...

Rentgenologické oddělení oslavilo sedmdesát let své existence

Sedmdesát let. Taková doba uplynula od založení rentgenologického oddělení v kladenské nemocnici. Kulaté výročí si zdravotníci i všichni pozvaní připomněli ve středu 16. října v nemocniční posluchárně, kde se konal přednáškový program. 

Číst dál...

Kladenská nemocnice podpoří boj proti rakovině prsu

Říjen je na celém světě měsícem boje proti rakovině prsu. Cílem kampaní a aktivit v těchto dnech je upozornit na důležitost prevence onemocnění rakovinou prsu a také podpořit ženy, které se s nemocí již potýkají. 

Číst dál...

PODZIM JE TU A S NÍM I DALŠÍ VYDÁNÍ NAŠEHO ČASOPISU

Představujeme Vám podzimní vydání Zpravodaje Oblastní nemocnice Kladno, které je opět plné zajímavých témat týkajících se zdraví a aktuálního dění v nemocnici.

Číst dál...

Světový den zraku 2019

Druhý říjnový čtvrtek, který letos připadá na 10.10.2019, každoročně patří Světovému dni zraku. Hlavním cílem kampaně, koordinované Světovou zdravotnickou organizací (WHO), je poukázat na skutečnost, že v boji proti ztrátě zraku je nejúčinnější prevence, včasná diagnostika a dostupná léčba.

Číst dál...

NEMOCNICE SE CHYSTÁ NA KRÁTKODOBÉ PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTRICKÉ ENERGIE

V souvislosti s přerušením dodávky elektrické energie z rozvodné sítě, které je naplánováno společností ČEZ na pátek 27. září od 8.00 do 11.00 hodin, chystá Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje zajištění provozu prostřednictvím vlastních záložních zdrojů – naftových agregátů. S tím se pojí provozní změny, které se ovšem pacientů dotknou zcela minimálně.

Číst dál...

UDĚLEJTE NĚCO PRO SVÉ SRDCE

Srdce je centrálním orgánem v našem těle. Slouží jako pumpa pro řádný oběh krve a jeho bezchybná funkce je pro život naprosto zásadní.

Číst dál...

PŘIVÍTEJTE PODZIM S NAŠÍ LÉKÁRNOU

Podzim je jedním z nejbarevnějších ročních období, avšak proměnlivé počasí může mít velký vliv na naši imunitu a způsobit spoustu nepříjemných onemocnění.

Číst dál...

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI ŽLOUTENCE 2019

Žloutenka neboli virová hepatitida je jedním z nejčastějších nakažlivých virových onemocnění. Povědomí o ní je ale bohužel stále velmi nízké.

Číst dál...

LETNÍ VYDÁNÍ NEMOCNIČNÍHO ZPRAVODAJE

Představujeme Vám letní vydání Zpravodaje Oblastní nemocnice Kladno, které je opět plné zajímavých témat týkajících se zdraví a aktuálního dění v nemocnici.

Číst dál...

SVĚTOVÝ DEN DÁRCŮ KRVE

Světový den dárců krve připadá každoročně na datum 14. června. Účelem tohoto dne je připomenout zásluhy dárců krve a současně také vyzvat ty, kteří jsou zdraví, ale krev dosud nedarovali, aby se dárci krve stali.

Číst dál...

PŘIPRAVTE SE S NÁMI NA LÉTO

Připravili jsme pro Vás nový akční leták se širokou nabídkou produktů, které se u Vás v létě určitě neztratí. Otevírací doba lékárny: Pondělí – Pátek 7:30 – 16:00 hodin.

Číst dál...