Dětské a novorozenecké oddělení poskytuje zdravotní péči dětem od narození do 18 let. Za rok přijmeme přes 3 000 dětí, a to z Kladna a přilehlého regionu Středočeského kraje. Velmi úzce spolupracujeme s pražskými dětskými klinickými pracovišti.

Na dětském oddělení je k dispozici 5 lůžek pro kojence, 10 lůžek pro větší děti, 9 lůžek pro děti s doprovodem a 4 lůžka na jednotce intenzivní péče. Doprovod dětí do 6 ti let má pobyt na oddělení hrazen v rámci ZP, pro doprovod dětí nad 6 let je zpoplatněn. Pobyt maminky na nedonošeneckém oddělení není zpoplatněn.

Dětské oddělení se nachází v monobloku v části „D“ a novorozenecké oddělení v části „C“, kde je vstup i na nedonošeneckou JIP.

2. patro – Dětská JIP, tel.č. 312 606 282 – vstup „D“

Zde jsou hospitalizovány děti novorozeneckého věku, po propuštění z porodnice až do 18ti let. Odborná léčebná a ošetřovatelská péče je zaměřena na všechny akutní stavy dětského věku napříč všemi obory. Ve spolupráci s oddělením dětské chirurgie, očním oddělením a ORL hospitalizujeme i děti s pooperačními či poúrazovými stavy. Je-li nutná specializovaná péče, je dítě přeloženo na kliniku do některé z pražských fakultních nemocnic.

Oddělení má 4 prosklené boxy, které jsou oddělené sesternou. Uspořádání boxů je pro personál přehledné. Pacienti jsou sledováni centrálním monitorovacím systémem. Na každém boxu jsou 2 lůžka, kam jsou přijímány děti podle diagnóz, dle možnosti s ohledem na věk a jsou vybaveny přístrojovou technikou pro intenzivní terapii. U lůžka dítěte může být doprovod nepřetržitě. Pokoj k odpočinku je na stejném podlaží mimo oddělení. Návštěvy mohou docházet v počtu dvou dospělých osob během dne. Musí si zakoupit návštěvnický balíček, jehož součástí je ochranný plášť a návleky.

Na tomto patře je i příjem pacientů a po ordinační době LPS i vyšetření ambulantních pacientů v akutním stavu.

jip 01   jip 01   jip 01 

3. patro – Dětské standardní oddělení, tel.č. 312 606 422, 432 – vstup „D“

Zde jsou hospitalizovány děti, které nepotřebují intenzivní péči. A to od novorozeneckého věku po propuštění z porodnice až do 18 ti let a děti s doprovodem společně na pokoji. Léčebná a diagnostická péče je zaměřena na všechna dětská onemocnění dětí (respirační, gastrointestinální, nefrologická, neurologická, ortopedická, alergologická, kožní atd.) Dále poskytujeme hospitalizaci k tzv. celkovému vyšetření a objektivizaci potíží. Ve spolupráci s endokrinologem provádíme speciální testy. Test LH-RH při podezření na předčasnou nebo opožděnou pubertu, test na gigantismus při podezření na nadměrnou sekreci růstového hormonu nebo Clonidinový test při podezření na nedostatečnou sekreci růstového hormonu. Oddělení je rozdělené na část pro kojence a batolata, větší děti a pokoje pro doprovod s dětmi.

Čtyři pokoje pro děti s doprovodem jsou v bočním traktu, kde mají zajištěný klid. Pokoje jsou vybaveny postelemi pro doprovod a postýlkami pro děti, dalším nábytkem, TV. Jeden samostatný pokoj pro matku a dítě je poblíž odd. větších dětí. Sociální zařízení je v blízkosti pokojů. Na chodbě ve výklenku je kuchyňský kout, kde doprovod najde mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, dřez, ohřívač kojeneckých lahví a lednici pro doprovod a zvlášť pro kojeneckou stravu. Dlouhou chvíli dětem zpříjemní hrací domeček, který je na chodbě. Součástí oddělení je školka. Tam si děti mohou hrát, malovat nebo se dívat na televizi.

Oddělení pro děti bez doprovodu je rozdělené na část pro větší děti a část pro kojence a batolata. Pro větší děti jsou 4 prosklené boxy (2 pro dívky, 2 pro chlapce). Soukromí je zajištěno žaluziemi.
Pro kojence a batolata máme 3 prosklené boxy se 3 kojeneckými postýlkami.

dětské 01   dětské 04   dětské 01 

Lékařská pohotovostní služba

Telefon: 312 606 412, 312 247 527

Dětské oddělení tradičně velmi dobře spolupracuje s praktickými lékaři pro děti a dorost. Naše oddělení je jim otevřeno jak pro konzultace, tak i pro účast na primářských vizitách. Ve spolupráci s nimi zajišťujeme i lékařskou pohotovostní službu v prostorách dětských ambulancí. Je obsazena praktickými lékaři a sestrami z dětského oddělení.

Ordinační hodiny:
Všední dny:          17,00 – 22,00 hod.
So, Ne, svátky:    08,00 – 20,00 hod.

pohotovost

Důležité kontakty

Dětské ddělení: 312 606 422, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Dětská JIP: 312 606 282
Novorozenci: 312 606 439
Nedonošenecké oddělení: 312 606 438
Nedonošené děti JIP: 312 606 411
Lékařská pohotovostní služba: 312 606 412, 312 247 527

BABY BOX

V Oblastní nemocnici Kladno byl  29.8.2008 jako dvanáctý v republice zřízen Baby box – vytápěná schránka monitorovaná kamerou pro odložené děti. Schránka byla umístěna pod dětským oddělením, ale po výstavbě nové části nemocnice - Centra akutní medicíny (CAM) byl nový baby box dne 1.4.2015 umístěn vedle hlavního vstupu do nové budovy.

dsc 0276   dsc 0272