DUCHOVNÍ PÉČE v Oblastní nemocnici Kladno

PACIENTI, JEJICH RODINY A BLÍZCÍ, I PERSONÁL Oblastní nemocnice Kladno mohou využít služeb nemocničního kaplana a skupiny dobrovolníků. Nemocniční kaplan římskokatolické církve v Oblastní nemocnici Kladno Ing. Mgr. Václav Slavíček (*1946) je vyslán pražským arcibiskupem. Službu koná ve spolupráci hlavně se staničními sestrami v rámci řízené dokumentace Oblastní nemocnice Kladno, a to v řádu č. 33 bod 10 odst. 6:

Pacient má právo přijímat ve zdravotnickém zařízení duchovní péči. Na vyžádání pomůže se zprostředkováním této péče personál.

Vnitřní řád upravující práva a povinnosti pacientů

Nabízí rozhovor, naslouchání, laskavé setkání, lidskou blízkost a doprovázení v době nemoci. Pomáhá snižovat stres, překonávat osamění. Hledá cestu, jak důstojně zvládnout obtížnou situaci. Těm, kdo mají zájem nabízí modlitbu, svátosti, četbu Bible nebo bohoslužby v prostorách nemocnice. Poskytuje motivaci, porozumění a naději. Nemocniční kaplan poskytuje péči v duchovní oblasti všem lidem bez rozdílu jejich vyznání či světového názoru. Zprostředkuje kontakty také jiným duchovním společenstvím, státem uznaných církví. Zachovává mlčenlivost a respektuje svobodu svědomí.

Kontakty:

Ing. Mgr. Václav Slavíček