K hospitalizaci

S sebou do nemocnice:

  • doklady (občanský průkaz, karta pojištění, PN – pokud je vystavena)
  • doporučení od praktického či kožního lékaře
  • toaletní potřeby (mýdlo, ručník, zubní pasta + kartáček, toaletní papír apod.)
  • pyžamo, noční košile, župan, domácí obuv
  • léky od specialistů (oddělení nemá všechny léky ihned k dispozici)
  • minerální vody

Do nemocnice nepatří:

  • velký obnos peněz, šperky apod.

Fototerapie

Probíhá po předchozím vstupní vyšetření a rozepsání dávkování lékařem. Ambulance je v provozu od 8.00 do 18.00 hod ve všední dny, 8:00 - 14:00 soboty, neděle, svátky . Pacientům doporučujeme docházet alespoň 2-3x týdně vždy v určitém intervalu (např. pondělí, čtvrtek, nebo pondělí, středa, pátek). Na světloterapii se neobjednává a to ani na kontrolu během světloléčby. Doporučujeme ošetření bez nalíčení.

Kryoterapie

Na ošetření se pacient dostaví najezený a napitý. Jedná se o bolestivý zákrok (dusík dosahuje teploty až mínus 190°C). Po ošetření se v místě lokální aplikace vytvoří puchýř, který může mít barvu kůže, ale také barvu tmavou, černou – nejedná se o infekci, ale o přítomnost krve v obsahu puchýře! Není nutno navštívit pohotovost či chirurgii! Velikost puchýře může být od drobného rozměru po obrovský. V okolí puchýře může vzniknout zarudnutí. Po ošetření je vhodný klidový režim, ledování, podložení končetiny, zvýšený pitný režim. Puchýř nenamáčet a v žádném případě nepropichovat s ohledem na nebezpečí vstupu infekce. Pokud puchýř nevadí, doporučujeme nechat zaschnout a po zaschnutí odloučit, pokud je reakce bouřlivější, pak kontaktovat kožní ambulanci k domluvení dalšího ošetření.

Průkaz kontaktní přecitlivělosti tzv. ET

Na kůži nalepíme náplasti s testovanou látkou, která může být příčinou přecitlivělosti. Náplasti zůstávají nalepené až do termínu kontroly, kde je lékař odstraní. Náplast musí dobře přiléhat, je zakázáno tuto lokalitu v době testování sprchovat, koupat, umývat. Neopalovat se na slunci a ani v soláriu. V době testování je nutno se vyhýbat činnostem, které způsobují zvýšené pocení i pohybům, které mohou vést k uvolnění až odlepení náplasti. Pokud se náplast uvolní, je nutno ji opět přilepit leukoplastí na původním místě a o situaci při kontrole informovat lékaře. Při svědění se, prosím, neškrabte. Dodržujte termín odčítání testů (bývají nejčastěji po 48 a 72 hodinách). Pokud jste přecitlivělý na některou z testovaných látek, objeví se zčervenání kůže nebo výsev svědivých vyrážek. Látka, která reakci při testování vyvolala, může být příčinou vašeho ekzému. Po odečtu dostanete informační leták s možným výskytem a kontaktem vytestované látky. Před testováním se 4 týdny nesluňte. Pokud před a po dobu testování musíte užívat nějaké léky, včetně léků na zevní použití (masti, krémy, roztoky), nahlaste to lékaři. Některé testované látky jsou barevné, proto v době testování používejte starší, tmavší prádlo i oděv.