Porodní sál

Upozornění!

Rádi bychom požádali všechny nastávající maminky, které přichází k nám do porodnice, aby pro vstup na porodní sál využívaly výtahy č. 5 a 6 vedle urgentního příjmu v budově CAM. Porodní sál se nachází ve 4. patře a přichází se k němu nyní z druhé strany. Děkujeme za pochopení.

Vedoucí lékař: MUDr. Hana Brádková
Staniční sestra:  Mgr. Kateřina Urbanová
Telefon: 312 606 398, 312 606 827

Porodní sál patří po rekonstrukci k nejmodernějším v České republice. Jsme intermediálním centrem, což znamená, že u nás mohou rodit ženy již od 32. týdne gravidity

  • Disponujeme veškerým moderním technickým vybavením, čtyřmi oddělenými, nadstandardně vybavenými porodními místnostmi. 
  • Ke každé rodičce se snažíme přistupovat individuálně, respektujeme její přání, potřeby a představy o porodu s ohledem na zajištění bezpečnosti její a jejího nenarozeného dítěte.
  • Vítána je přítomnost doprovázející osoby (maximálně dvě). K porodu může rodičku doprovodit nejen otec dítěte, ale i jakákoliv blízká osoba.
  • Veškeré metody nefarmakologického (včetně akupunktury) či farmakologického (epidurální analgezie, Entonox..) tlumení bolesti jsou u nás samozřejmostí. 

Jako jedno z mála pracovišť nabízíme rodičkám a jejich doprovodu pocit porodu v domácím prostředí, k čemuž je možné využít náš porodní apartmán. Tato služba je zpoplatněna (viz ceník).

Součástí porodního sálu je operační sál a třílůžkový pokoj pro intenzivní péči a sledování maminek před porodem.

Porodní apartmán

dsc 0036  dsc 0042

dsc 0055  dsc 0049

dsc 0050  dsc 0061

Porodní box

dsc 0073  dsc 0077

Pokoj pro intenzivní péči a sledování maminek před porodem

dsc 0013  dsc 0016

Místnost pro ošetření novorozenců

dsc 0012  dsc 0014

Operační sál

dsc 0010

K uvolnění a relaxaci pánevního dna nabízíme gymnastické míče, k zaujmutí úlevové polohy jsou k dispozici žíněnky různých rozměrů a porodnický vak (tzv.“hruška“). Další možností ke zmírnění porodních bolestí a k relaxaci je využití teplé vody formou sprchy či speciální porodnické masážní vany. U porodu můžete poslouchat i hudbu podle vlastního výběru (zvukový nosič musíte mít vlastní) a k dispozici máte také aromalampu, do které si můžete přinést vůni.

Kdy do porodnice?

  • Nástup pravidelných bolestí (děložních kontrakcí) - po 5 až 10 minutách.
  • Odtok plodové vody – ihned.
  • Krvácení – ihned.

Co s sebou?

pdfCo s sebou do porodnice
pdfCo se děje po porodu s maminkou a miminkem

Doklady Těhotenská průkazka, občanský průkaz, karta pojištěnce, oddací list, prohlášení o jménu dítěte, u nesezdaných párů zápis o otcovství z matriky
Hygienické potřeby Ručníky, mýdlo, šampon, toaletní papír, pasta, kartáček na zuby, žínka, vlhčené ubrousky, přezůvky, dvě mateřské podprsenky, vložky do podprsenky, tělové mléko, noční košili, župan
Otec u porodu Přezůvky, pití, svačina, předem zakoupený oblek (možnost zakoupení v automatu v přízemí budovy CAM u výtahů č. 5 a 6 nebo v lékárně, cena 250,- Kč)
Výbavičku pro miminko:                                                                                       Oblečení pro miminko, kosmetika i dětské pleny (7ks/24hod) jsou na oddělení k dispozici zdarma. Pokud ale maminka chce, může si pro své miminko přinést vlastní potřeby. Výbavičku může přivést otec až po porodu (doporučujeme: overal, dupačky, košilku, kojenecký kabátek nebo svetřík, čepičku, ponožky, deku). Oblečení pro miminko na cestu domů se vždy snažte přizpůsobit ročnímu období.