V květnu 2013 otevřela Oblastní nemocnice Kladno ORL oddělení v nově vybudovaných prostorách monobloku v pavilonu B1 v 1. patře CAM.

DOSPĚLÁ ORL

  • V rámci dospělé otorinolaryngologie provádíme celé spektrum ORL operací, tj. tonzilektomieoperace nosu a VDNoperace slinných žláz, diagnostické lymfadenektomie, chirurgie štítné žlázy, plastiky boltců, endoskopická diagnostika a chirurgie dýchacích a polykacích cest ( včetně fibroskopie horních a dolních cest dýchacích), traumatologie obličeje. Již tradičně provádíme radikální operace nádorů hlavy a krku.

DĚTSKÁ ORL

  • V rámci programu dětské otorinolaryngologie provádíme v režimu jednodenní chirurgie adenotomie, tympanotomie, endoskopie, ve spolupráci s očními lékaři také pak operace slzných cest. Dalšími výkony, které v rámci dětského programu provádíme jsou laserové tonzilotomie při indikaci dětského OSAS, dále pak tonzilektomie v indikovaných případech, diagnostické lymfadenektomie, operace krčních cyst, plastiky ušních boltců a další.

ORL AMBULANCE

  • V rámci ORL ambulance provádíme vyšetření celého spektra ORL onemocnění u dospělých i dětí a věnujeme se také problematice chrápání. Dále provádíme screeningovou monitoraci spánku u pacientů s podezřením na SLEEP APNOE SYNDROM, v rámci jednodenní hospitalizace. 

V nově zrekonstruovaném oddělení je k dispozici 21 lůžek pro dospělé, 2 lůžka pro dětské pacienty a dětský pokoj se 6 lůžky pro jednodenní chirurgii. Z tohoto počtu lůžek máme 3 nadstandardní jednolůžkové pokoje se sociálním zařízením, TV a lednicí. Standardní pokoje jsou třílůžkové, s moderním zařízením a signalizací, součástí pokojů je sociální zařízení a TV. Dětský pokoj pro jednodenní chirurgii je vybaven hernou a zázemím pro rodiče.

Operační trakt je vybaven moderním klimatizovaným sálem, pooperačními pokoji s možností kompletní monitorace pacientů. Na sále máme k dispozici, mimo dnes již standardní endoskopické nástroje a operační mikroskop, také shaver, CO2 laser a harmonický sklapel. Na oddělení pak máme k dispozici ultrazvuk, rhinoscan.

pdfPerforace ušních boltců a aplikace náušnic
pdfDotazník poruchy krevní srážlivosti
pdfRehabilitační program pro nemocné se závratí a poruchou rovnováhy
     (Zdroj: https://docplayer.cz/2611107-Rehabilitacni-program-pro-nemocne-se-zavrati-a-poruchou-rovnovahy.html)

Nově provádíme funkční a estetickou chirurgii nosu, operace pacientů s chrápáním, operace hypofaryngeálního divertiklu.

youtube play   Představení oddělení