Dobrovolníci nemocnice Kladno

Oblastní nemocnice Kladno a.s., nemocnice Středočeského kraje, vede vlastní dobrovolnický program. Tento program je otevřen všem zájemcům, kteří mají chuť, odhodlání a laskavé srdce věnovat svůj volný čas lidem hospitalizovaným v naší nemocnici.

Dobrovolnický program je svým charakterem koncipován především jako program podpory zdraví. Orientací na lidský kontakt podporují dobrovolníci u pacientů to, co je v nemoci a v dané situaci pacienta zdravé a možné. Největším přínosem dobrovolnického programu je to, že přispívá ke zlidštění nemocničního prostředí, snaží se zpříjemnit hospitalizovaným pacientům chvíle strávené v nemocnici a poskytuje jim možnost strávit dobu své hospitalizace aktivněji.

Dobrovolnictví je zároveň i praktickou cestou osobního rozvoje pro samotné dobrovolníky. Dobrovolníci jsou vnímáni jako smysluplné doplnění zdravotnické péče a to nejen pacienty a personálem, ale i samotnými dobrovolníky.

Kdo je dobrovolník?

Člověk, který je ochoten dát část svého času a sil ve prospěch potřebné organizace nebo člověka, aniž by s příjemcem pomoci byl vázán přátelskými či jinými vazbami. Z dobrovolné činnosti má přínos nejen její příjemce, ale i dobrovolník, kterému přináší nové přátelské vztahy, nové zkušenosti a dovednosti, někdy i částečné řešení problému.

Kontakty

Dobrovolníci Oblastní nemocnice Kladno
Vančurova 1548 (Niederleho pavilon, budova E)
272 59 Kladno

Koordinátoři dobrovolnického programu

Lucie Hodanová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 312 606 340, mob.: 722 976 662 

Podporovatelé projektů

kladno logokladno za podpory města