Vážení pacienti, 
k RTG vyšetření je z důvodu radiační ochrany nutno donést originální žádanku, nikoli její kopii.
Děkujeme za pochopení.

Vypalování na vyšetření na CD a odeslání snímků na jiná pracoviště, provádíme ve všední dny od 7 do 15 hodin.


Většina oddělení se nachází v přízemí budovy Centra akutní medicíny. Jsou zde umístěny ultrazvuky, digitalizované skiagrafické pracoviště, pracoviště MR a jeden z nejmodernějších scannerů počítačové tomografie (CT). V prvním patře budovy je umístěna angiolinka, kde se prováději intervenční vaskulární výkony, a skiaskopicko-skiagrafický komplet, na kterém jsou prováděna další specializovaná vyšetření i léčebné výkony.

youtube play   Představení oddělení

Skiagrafické pracoviště

Tvoří ho dvě vyšetřovny sloužící ke snímkování jak hospitalizovaných, tak ambulantních pacientů, kteří přicházejí na RDG oddělení z terénu od ambulantních specialistů nebo praktických lékařů či pediatrů. Je v provozu ve všední dny od 7.00 - 15.00 hodin. Mimo tuto dobu je zde nepřetržitě přítomna služba k vyšetřování akutních případů.

dsc 0091 dsc 0091 

Sonografické pracoviště

Provádí celou škálu vyšetření od základní břišní diagnostiky po specializovaná vyšetření cév a měkkých tkání.

dsc 0161 ú dsc 0091

CT pracoviště 

Je vybaveno jedním z nejmodernějších scannerů počítačové tomografie (CT). Umožňuje provádět celou škálu diagnostických vyšetření (vyšetření mozku, krku, hrudníku, břicha, páteře, vyšetření cév) i léčebných procedur (léčebné opichy páteře, punkce, drenáže). Tato metoda využívá, stejně jako běžný rentgenový přístroj, účinků rentgenového záření. Vyšetření provádíme nejen pro Oblastní nemocnici Kladno, ale i pro sousední zdravotnická zařízení v okolí (např. Beroun, Kralupy nad Vltavou). Počítačový tomograf je na radiodiagnostickém oddělení k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

dsc 0311 dsc 0007 

Skiaskopicko-skiagrafické pracoviště

Toto pracoviště disponuje dvěmi vyšetřovnami. Na konci roku 2017 byla instalována nová multifunkční sklopná stěna TOSHIBA ULTIMAX. Zařízení umožňuje provádět široké spektrum skiaskopicko-skiagrafických vyšetření, např. vyšetření celého trávicího traktu, uropoetického systému a ve spolupráci s endoskopickým centrem pak vyšetření žlučových cest (ERCP). Nedílnou součástí jsou pak výkony intervenční radiologie – vaskulární i nevaskulární.

Druhým zařízením je angiolinka Philips Allura Xper instalovaná na cévní intervenční sál. Zde provádíme miniinvazivním přístupem diagnostická vyšetření, ale hlavně v přímé návaznosti na diagnostiku pak široké spektrum léčebných zásahů na cévním řečišti. Ve spolupráci s cévním chirurgem zde zajišťujeme i výkony kombinované (hybridní), kdy se v jedné době provádí výkon chirurgický (otevřený) spolu s terapeutickým zásahem intervencionisty katetrizačními metodami.

dsc 0091 dsc 0091 

Magnetická rezonance

Technologie magnetické rezonance umožňuje zobrazit orgány celého těla a je dnes nezbytnou součástí pro stanovení kvalitních a přesných diagnóz. Přístroj MRI je umístěn v přízemí nové budovy Centra akutní medicíny. Nový přístroj magnetické rezonance o síle pole 1,5 T s aktivním stíněním se zařízením pro injekční dávkovač, pulsním oxymetrem, nemagnetickým transportním lůžkem a nemagnetickým pojízdným anesteziologickým přístrojem pořídila nemocnice v roce 2008 za 37 miliónů.

dsc 0091

Související dokumenty ke stažení