VSTUP DO NEMOCNICE

Vážení pacienti a návštěvníci,

máte–li příznaky respiračního onemocnění, prosíme Vás o ochranu dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách nemocnice. Pokud přicházíte akutně a ochranné prostředky s sebou nemáte, upozorněte prosím personál o Vašem nachlazení, aby zdravotníci měli možnost si respirátor nasadit a ochránit tak své zdraví.

Děkujeme za ohleduplnost.


INVESTIČNÍ AKCE "GENEREL NEMOCNICE KLADNO - REKONSTRUKCE BLOKU C2"

Vážení pacienti a návštěvníci,

v nemocnici a jeho areálu právě probíhají stavební práce v rámci investiční akce "GENEREL NEMOCNICE KLADNO - REKONSTRUKCE BLOKU C2". Vlivem stavebních prací dochází k přesunům některých oddělení.

Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.


INFORMACE K TESTOVÁNÍ NA ONEMOCNĚNÍ COVID-19

V Oblastní nemocnici Kladno jsou zprovozněna dvě odběrová místa pro pacienty s podezřením na nakažení koronavirem.
Více informací k testování na onemocnění covid-19 naleznete pod jednotlivými odkazy:


OČKOVACÍ CENTRUM OBLASTNÍ NEMOCNICE KLADNO

Očkovací centrum je umístěno v areálu nemocnice v pavilonu P (Závodní klub). Zde se očkují jak nezletilí (5 - 15 let), tak i osoby od 16 let.

Více informací k očkování proti onemocnění covid-19 naleznete pod odkazy:


UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE KRVE

V souvislosti se současnou epidemiologickou situací přijímáme i v letošním roce preventivní opatření, kterým je zákaz darování krve po dobu 28 dní po návratu ze zahraniční dovolené. Toto omezení platí od 1.5.2022 a týká se těchto států: Itálie, Maďarsko, Rumunsko, Řecko (s výjimkou Kréty), Srbsko a Španělsko.

Za pobyt je považována i návštěva zahrnující alespoň jedno přenocování.

Předpokládáme, že uvedené opatření bude platit do 31.10.2022 s tím, že jak doba trvání, tak destinace se mohou měnit v závislosti na vývoji epidemiologické situace. Při nejasnostech kontaktujte, prosím, před plánovaným odběrem krve pracovníky Hematologicko-transfúzního oddělení na tel.č. 312 606 343312 606 128 nebo mailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zákaz darování krve po dobu 6 měsíců po návratu z oblastí s výskytem malárie a jiných tropických nemocí se nemění. Pokud dárce užíval preventivně antimalarika, prodlužuje se zákaz darování na 12 měsíců.


DAROVÁNÍ KRVE V SOUVISLOSTI S PRODĚLÁNÍM COVIDU-19 A PO OČKOVÁNÍ

Vážení dárci,

pokud jste prodělali onemocnění covid-19 a chystáte se darovat krev, její darování je možné za 4 týdny od uzdravení (jako je tomu i u jiných viróz). Pokud jste byli s covidem-19 hospitalizováni v nemocnici, krev můžete darovat až za 6 měsíců.

Po očkování mRNA vakcínami (Pfizer/BioNTech a Moderna) stačí pro darování krve odstup 1 týdne od očkování, pokud nebyla závažná reakce. V případě vakcín vektorových (AstraZeneca a Johnson&Johnson) je možné darovat krev až po 4 týdnech od očkování.

Velmi si vážíme Vaší přízně a děkujeme za pochopení.


VÝZVA HEMATOLOGICKO-TRANSFUZNÍHO ODDĚLENÍ

Hematologicko-transfuzní oddělení žádá o pomoc muže, kteří prodělali onemocnění COVID-19 s těžším / eventuelně středním průběhem, avšak bez nutnosti hospitalizace.

Pokud jste ve věku 18-65 rokův dobrém zdravotním stavubez závažnějšího chronického onemocnění, které vyžaduje trvalou medikaci a jste ochoten darovat krev na výrobu rekonvalescentní plazmy pro pacienty s koronavirem, přihlaste se, prosím, na transfuzním oddělení Oblastní nemocnice Kladno buď telefonicky na čísle 312 606 343 (případně tel.č.: 312 606 128) nebo e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejprve Vám bude odebrán vzorek krve na vyšetření hladiny protilátek proti koronaviru a při zjištění dostatečného titru Vás naši pracovníci budou kontaktovat, aby se s Vámi domluvili na dalším postupu a termínu samotného odběru krve.

Děkujeme za Vaši ochotu!

prim. MUDr. Lenka Bartošová
Hematologicko-transfuzní oddělení
Oblastní nemocnice Kladno


JAK SE MŮŽETE CHRÁNIT PŘED NÁKAZOU COVID - 19?

  • Často si myjte ruce mýdlem a vodou.
  • Vyhýbejte se kontaktu s osobami, které jeví příznaky onemocnění dýchacích cest.
  • Používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.
  • Nezdržujte se v místech s vyšším počtem lidí.
  • Při kašlání a kýchání si zakrývejte ústa paží nebo rukávem, nikoliv rukou!
  • Používejte nejlépe jednorázové kapesníky.
  • Používejte ústenku tak, abyste omezili možnost přenosu nákazy na okolí.

S KÝM SE MŮŽETE PORADIT?

  • Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin, o víkendu pak od 9 do 16.30 hodin.
  • Při zdravotních potížích volejte linku 112.

KDE NAJDETE DALŠÍ INFORMACE?

Další aktuální informace naleznete také na webových stránkách:

Ministerstva zdravotnictví ČR www.mzcr.cznebo https://koronavirus.mzcr.cz/
Státního zdravotního ústavu www.szu.cz
Krajské hygienické stanice SČK www.khsstc.cz

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU?

Animované video Ministerstva zdravotnictví ČR shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc.

co byste měli vědět o koronaviru


INFORMAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ