Zástupci porodnice a dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno převzali v pátek 14. února Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů, který jim v rámci projektu Přirozený porod v porodnici předal za tým projektu RNDr. Tomáš Raiter.

Certifikát získala kladenská porodnice za splnění velmi přísných kritérií a letošní výsledky potvrzují, že si porodnice drží vysoký standard svých služeb zejména v oblasti sledovaných výkonů.

Moderní porodní pokoje kladenské nemocnice jsou zařízené tak, aby se co nejvíce přiblížily domácímu prostředí. Díky tomu jsou rodičky psychicky i fyzicky uvolněné a porod tak probíhá klidněji s nižším rizikem možných komplikací.

„Tento projekt nám přináší objektivní zpětnou vazbu v naší snaze o spokojenou rodičku. Je pro nás významným pomocníkem v posouvání naší snahy o přirozený, a přitom bezpečný porod. Máme tak možnost porovnávat parametry péče o nastávající maminky. Tímto bych chtěl poděkovat také celému týmu neonatologů z dětského oddělení naší nemocnice za výbornou spolupráci. Cítíme se jako jeden tým pečující o spokojenou rodičku a zdravého novorozence,“ řekl při předání certifikátu primář gynekologicko-porodnického oddělení kladenské nemocnice MUDr. Štěpán Urbánek.

Cílem projektu je motivovat ke změně jak porodnice, tak i rodičky. Porodnice projekt motivuje k tomu, aby s rodičkami více a lépe komunikovaly a aby se snažily vytvářet vlídnější prostředí, ve kterém by se mohly nastávající maminky cítit jako doma. Rodičkám má projekt ukázat, že existují porodnice, které chtějí vyjít vstříc jejich požadavkům a ve kterých je možné rodit nejen bezpečně, ale také příjemně a podle svých představ.

„Zážitek z porodu nám zůstává ve vzpomínkách celý život. Proto se s celým týmem porodnice snažíme, aby tyto vzpomínky byly pro maminky ty nejhezčí a hlavně, aby maminka i miminko od nás odcházely zdravé a spokojené,“ dodala vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Mgr. Kateřina Jeništová.

K realizaci projektu Přirozený porod v porodnici od roku 2014 spojili své síly autor projektu Kvalita očima pacientů Tomáš Raiter a Babyweb.cz – jeden z nejsledovanějších internetových portálů zaměřených na problematiku těhotenství, mateřství a rodičovství.