S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsme bohužel nuceni zakázat všechny návštěvy na oddělení šestinedělí včetně návštěv otce dítěte. Tento zákaz platí od 27.10.2020 do odvolání.

Přítomnost třetí osoby u porodu zůstává zatím stále povolena za předpokladu, že otec nevykazuje příznaky infekčního či respiračního onemocnění a budou splněny všechny níže uvedené podmínky:

a) Porod musí probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením;
b) třetí osobě bude zamezen kontakt s ostatními rodičkami;
c) třetí osoba se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu;
d) třetí osoba má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění COVID-19;
e) třetí osoba používá respirátor minimálně třídy FFP2 jako ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných, látkových či jednorázových roušek ve výše uvedené situaci nepostačuje).

Cílem tohoto rozhodnutí je zajištění maximální bezpečnosti pro maminky i jejich narozené děti.

Děkujeme za pochopení.

Změny můžete sledovat na webových stránkách naší nemocnice: http://www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/porodnice/oddeleni-sestinedeli

web úvodka šestinedělky