Nové zavinovačky získalo tento týden novorozenecké a dětské oddělení kladenské nemocnice.

Celkem 40 kusů jich ve středu 25. listopadu zástupcům dětského oddělení darovala a předala firma Numismatika Pešek s.r.o. Barevně odlišené zavinovačky pro holčičky a chlapečky budou sloužit nejmenším miminkům těsně po porodu.

„Naším společným cílem je, aby se u nás cítily dobře nejen maminky, ale i miminka. Obzvlášť pro ně je vysoký komfort velice důležitý. Pevně věříme, že jim bude v těchto krásných zavinovačkách dobře. Za celé oddělení za ně velmi děkujeme. Čerstvě narozená miminka je budou moci využít a zkusit již tento týden,“ řekl při předání Tomáš Rosík, primář dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno, ve které přijde ročně na svět přes 1200 dětí.