Prvním novoročním miminkem kladenské porodnice je holčička Ivetka, která se narodila 1. ledna 2021 v 9:20 hodin s mírami 3200 gramů a 49 centimetrů.

Šťastnou maminkou je Karolína Demeterová z Kladna a na malou Ivetku se doma těší její devítiletá sestřička. „Ivetka se narodila oproti plánu o týden později, o prvenství nám ale nešlo. Jsem hlavně ráda, že mám v tomto náročném období těhotenství za sebou. U porodu byla přítomna paní doktorka Karolína Chlebušová, které patří moje poděkování a děkuji i ostatnímu zdravotnickému personálu,“ sdělila šťastná maminka, která obě holčičky přivedla na svět právě v kladenské porodnici.

Malé Ivetce přejeme do života jen to nejlepší a mamince moc gratulujeme!

V roce 2020 se v kladenské porodnici narodilo 999 dětí, z toho 497 holčiček a 502 chlapečků. Nejmenší miminko se narodilo v srpnu s mírami 1280 gramů a 42 centimetrů, v květnu dal mamince zabrat chlapeček s 5380 gramy a 55 centimetry. Mezi děvčaty byla nejčastější jména Anna, Marie a Eliška, u chlapečků vítězili Jan, Jakub a Filip.

Po celý loňský rok se objevovala i netradiční jména jako jsou Jennifer, Naomi, Megan, Abigail, Lumena, Iris, Freya, Dyla, Yasmina Rose, u chlapečků volili rodiče nepříliš častá jména jako Inocenc, Ruvim, Jason, Dezider, Maurisio, Jack, Alim, Kevin, Benjamin Dorian.