Hematologicko-transfuzní oddělení žádá o pomoc muže, kteří prodělali onemocnění COVID-19 s těžším či středním průběhem, avšak bez nutnosti hospitalizace.

Pokud jste ve věku 18-65 roků, v dobrém zdravotním stavu, bez závažnějšího chronického onemocnění, které vyžaduje trvalou medikaci a jste ochoten darovat krev na výrobu rekonvalescentní plazmy pro pacienty s koronavirem, přihlaste se, prosím, na transfuzním oddělení Oblastní nemocnice Kladno buď telefonicky na čísle 312 606 343 (případně na tel.č.: 312 606 128) nebo e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejprve Vám bude odebrán vzorek krve na vyšetření hladiny protilátek proti koronaviru a při zjištění dostatečného titru Vás naši pracovníci budou kontaktovat, aby se s Vámi domluvili na dalším postupu a termínu samotného odběru krve.

Děkujeme Vám za pomoc!

prim. MUDr. Lenka Bartošová