Město Kladno nabízí pomoc seniorům starším 80 let s registrací k očkování proti nemoci COVID-19, kteří nemají přístup k internetu nebo se jim nebude dařit objednat k očkování přes linku 1221.

Od pondělí 18. ledna se mohou senioři obracet i na telefonní číslo 601 621 621. Linka bude k dispozici každý pracovní den mezi 8:00 a 15:00 hodinou. Vstup do Centrálního rezervačního systému pro zájemce o očkování je dostupný na internetových adresách:

Jako první se mohou registrovat jen lidé starší osmdesáti let. Zájemci se mohou zapsat do databáze žadatelů o očkování pouze online.

Jak a co vše je třeba pro registraci udělat?

Pro vstup do portálu je třeba zadat kontaktní telefonní číslo, není třeba, aby bylo přímo toho, kdo o očkování žádá a vyčkat na sms s číselným kódem. Po přihlášení žadatel nebo jeho pomocník vyplní klasické identifikační údaje žadatele včetně rodného čísla či adresy bydliště a zdravotní pojišťovny. Žadatel si zvolí i preferované očkovací místo, například to, které má nejblíže u svého bydliště. Pokud budou k dispozici volné termíny k očkování, rovnou se může senior objednat na konkrétní termín očkování. Pokud již systém nebude nabízet volná místa, vyčká registrovaný žadatel na další sms s číselným kódem. To je signál, že jsou k dispozici volné termíny očkování a žadatel se pomocí zaslaného kódu znovu přihlásí do portálu a již si jen zarezervuje vhodné datum očkování.

pdfMěsto Kladno_pomoc s očkováním proti onemocnění COVID-19

ockovani seniori kmlt obalka