Ani zákaz návštěv a koronavirová doba nezabránily klaunům, aby navštívili hospitalizované děti v kladenské nemocnici.

V pátek 22. ledna 2021 došlo za podpory vedení Oblastní nemocnice Kladno a partnerů humanitární nevládní organizace Chance for Children, jejímž jedním z projektů je právě Dr. Klaun, k netradiční návštěvě malých pacientů z vysokozdvižné plošiny z venkovních prostor nemocnice. Klauni se vznesli až do 4. patra, kde se přes okna setkali s malými pacienty. Zahráli a zazpívali jim spoustu veselých písniček, nechyběly pestrobarevné balonky a došlo i na slzy dojetí. Děti od klaunů dostaly červené klaunské nosy, knížky Pohádky k dočmárání, plyšové hračky a Lego.

„Dr. Klaun chodí do kladenské nemocnice již osmnáct let a vzájemná spolupráce funguje výborně. V této koronavirové době, kdy jsou všechny akce na dětských odděleních zakázané, jsme za tuto aktivitu moc vděční. Děti tak mohly alespoň na chvilku zapomenout na starosti spojené s pobytem v nemocnici. Byl to úžasný nápad, který obzvláště hospitalizované děti přivítaly s nadšením a moc potěšil i zdravotníky na dětských odděleních,“ říká mluvčí nemocnice Hana Plačková.

ČT D: Zprávičky - reportáž z návštěvy Dr. Klauna v kladenské nemocnici

O projektu Dr. Klaun
Program Dr. Klaun je první a originální klaunskou iniciativou v České republice. Již od jara roku 1999 aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v České republice při překonávání traumatu z dlouhodobého pobytu v nemocničním prostředí. Být součástí týmu Dr. Klauna vyžaduje zvláštní dovednosti, nadání a znalosti. Stát se tím nejlepším nemocničním klaunem vyžaduje pravidelné absolvování pravidelných seminářů a školení.
dr. klaun