Oblastní nemocnice Kladno již potřetí za sebou prokázala, že poskytuje kvalitní a bezpečnou péči na vysoké úrovni. V rámci externího akreditačního šetření o tom rozhodla Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, která nemocnici dne 11. května 2021 slavnostně předala i „Certifikát kvality a bezpečí“.

Auditoři hodnotili systémové nastavení klíčových procesů a plnění národních hodnotících standardů ve všech zdravotnických i nezdravotnických provozech nemocnice. Zajímali se nejen o poskytování léčebné a ošetřovatelské péče, ale také o vedení zdravotnické dokumentace nebo řízení a správu, bezpečí prostředí či řízení lidských zdrojů a o řadu dalších oblastí.

„Získání akreditace je důležitým a objektivním ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že nemocnice splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovanosti personálu, přes moderní medicinské postupy, až po technické zabezpečení, služby nebo bezpečné zázemí celé nemocnice,“ vysvětluje Ing. Bc. Lucie Lidická, hlavní sestra kladenské nemocnice.

Akreditace je v České republice zatím zcela dobrovolná a kladenská nemocnice ji podstupuje již od roku 2015 vždy v tříletých intervalech.

„Audit je pro každé zdravotnické zařízení vždy náročný proces. O to více si ceníme toho, že jsme v něm uspěli, za což patří velké poděkování především všem našim zaměstnancům. Získání certifikátu považujeme za úspěch a zároveň i za závazek, abychom kvalitu péče v naší nemocnici nejen udrželi, ale i dále zvyšovali,“ uzavírá Ing. Jaromír Bureš, předseda představenstva Oblastní nemocnice Kladno.

akreditace onk 2021 01