Plicní oddělení Oblastní nemocnice Kladno má nový přístroj pro včasnou diagnostiku onemocnění plic.

Ultrazvukovou sondu HEALCERION SONON 300L převzala minulý týden primářka plicního oddělení MUDr. Jana Keilová od nadačního fondu Naše plíce a hokejového klubu Rytíři Kladno. Právě nadační fond a kladenský hokejový klub vyhlásily společně minulý rok veřejnou sbírku s podtitulem #Věříme ve včasnou diagnostiku, díky které se na přístroj podařilo vybrat více než 200.000,- Kč.

„Tento přístroj nám velmi pomůže s určením diagnózy a zahájením včasné léčby. Chtěla bych poděkovat všem dárcům, kteří na ultrazvuk přispěli,“ uvedla primářka pneumologického oddělení kladenské nemocnice MUDr. Jana Keilová.

Princip přístroje je založen na šíření ultrazvukových vln prostředím, kde dochází k jejich odrazu. Hlavním benefitem přístroje díky jeho bezdrátovosti je snadná manipulace a přesná diagnostika. „Veškerá potřebná vyšetření teď budeme moci provádět na našem oddělení a nebudeme muset pacienty stěhovat jinam, jako doposud,“ dodala Keilová.

Ultrazvuková sonda je schopna poznat onemocnění v raném stadiu, ještě před projevem symptomů určujících činnost celého organismu.

očc 01   očkovací centrum mapa