Včerejší roadshow pro oslovení nových dárců krve, do které se zapojila také kladenská nemocnice, a která byla součástí kampaně s názvem Hrdina je každý z nás, přilákala na stánek u Gymnázia Kladno několik desítek zájemců.

„Zájem o téma dárcovství krve měli hlavně mladí lidé a studenti, kteří jsou právě v tom ideálním věku, kdy by mohli s darováním krve začít. Celkem jsme orientačně vyšetřili krevní skupinu
55 zájemcům, měřili jsme tlak, rozdávali letáčky s informacemi a drobné dárky. Jsem velmi rád, že lidé mají o tuto problematiku zájem a děkuji jim. Samozřejmě velmi děkuji již aktivním
a dlouholetým dárcům krve,“
říká předseda představenstva Oblastní nemocnice Kladno
Ing. Jaromír Bureš.

Kampaň Hrdina je v každém z nás vznikla v Oblastní nemocnici Příbram a postupně se do ní zapojily všechny nemocnice Středočeského kraje. Je inspirovaná činy kreslených superhrdinů a jejím smyslem je ukázat novým dárcům, že superhrdina nemusí střílet pavučiny ani otáčet zeměkoulí, aby zachránil lidské životy. Stačí jen chvilka času a 450 ml krve. Darování krve je v současné medicíně stále klíčové, protože neexistuje žádná náhražka této vzácné tekutiny. Mít dostatečné zásoby krve a krevní plazmy je proto nezbytné pro každou nemocnici, a proto je role dárců naprosto zásadní. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let.

Reportáž z akce najdete zde

hrdina 01

hrdina 02

hrdina 03