Ručně pletené čepičky pro děti hospitalizované na dětském oddělení darovala naší nemocnici paní Zdeňka Nagyová, klientka SeneCura SeniorCentra v Praze - Slivenci. Jednadevadesátiletá seniorka, která v centru žije zhruba rok, uplete z darované vlny dvě čepičky týdně a kromě toho, že potěší malé pacienty, se tím i udržuje v kondici. „Rozhodli jsme se čepičky věnovat právě dětskému oddělení kladenské nemocnice, protože zde pracuje moje maminka, a mám tak k této nemocnici osobní vztah,“ říká koordinátorka volnočasových programů pro klienty SeniorCentra Slivenec Romana Klímová.

„Jsme velmi rádi, že tyto pěkné čepičky můžeme předat našim malým pacientům a zpříjemnit jim tak pobyt v nemocnici. Paní Nagyové i centru SeneCura velmi děkujeme,“ doplňuje primář dětského oddělení kladenské nemocnice MUDr. Mgr. Tomáš Rosík, Ph.D.

Paní Zdeňka pochází z Prahy a má dvě dcery, čtyři vnoučata Kryštofa, Zuzanku, Verunku a Honzíka. Radost jí dělají také tři pravnoučata Kryštof, Meda a Max. Kromě pletení jí těší také výroba keramiky, cvičení, práce na zahradě a podle svých slov nevynechá žádný výlet. I ve svém věku je velmi aktivní a my jí za nemocnici přejeme hlavně pevné zdraví.

senecura 01

senecura 02