Destrukce budovy a 19 zraněných, takový byl scénář cvičení kladenské nemocnice a záchranky.

V úterý v podvečer měly Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje a Oblastní nemocnice Kladno opravdu napilno. V půl páté totiž v Kladně vypuklo taktické cvičení, na kterém si mohli záchranáři a zaměstnanci nemocnice vyzkoušet krizovou situaci při hromadném neštěstí, v tomto případě šlo o fiktivní destrukci budovy, při které bylo zraněno 19 lidí, z toho čtyři těžce.

Pro nemocnici jsou podobná cvičení ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou důležitá. Cílem je především připravit nemocniční personál na příjem většího počtu raněných v případě mimořádné události,“řekl ředitel ONK MUDr. Vladimír Lemon.

Cvičení mělo především prověřit transport většího počtu zraněných a jejich následné přijetí na centrálním a urgentním příjmu. Za nemocnici se ho účastnilo přes dvacet zaměstnanců z urgentního a centrálního příjmu, RDG, ARO, útvaru krizového managementu, krizového štábu a dopravní zdravotní služby.

Role zraněných se s nasazením profesionálních herců ujali studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno.

Foto: Slavomír Šuba, ZZS Kladno