Oblastní nemocnice Kladno v těchto dnech podstoupila Hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb,

ve kterém uspěla a obdržela tak Certifikát kvality a bezpečí, který je jasným důkazem, že toto významné krajské zdravotnické zařízení disponuje nejen velkým počtem špičkových profesionálů ve svých oborech, ale že je snahou všech zaměstnanců nemocnice zvyšování kvality péče o pacienty a zajištění bezpečného prostředí pro pacienty i pro zaměstnance.

"Naším hlavním cílem je a vždy byla špičková kvalita poskytované péče. Přípravě na akreditaci proto věnovala nemocnice maximální úsilí. Od října 2014 do ledna 2015 se uskutečnilo několik schůzek s konsultantkou akreditační komise. Proběhlo i několik seminářů, kterých se zúčastnili všichni zaměstnanci kladenské nemocnice, kterým tímto děkuji za dobře odvedenou práci,“ řekl ředitel nemocnice MUDr. Vladimír Lemon.

Hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, které provedla Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. zastoupená RNDr. Renatou Podstatovou, proběhlo ve dnech 19. a 20. 5. 2015. Auditoři se zaměřili především na naplňování hodnotících standardů a ukazatelů kvality a bezpečí poskytovaných služeb.

O získání certifikátu se velkou měrou přičinilo oddělení akreditace a kvality péče kladenské nemocnice, které koordinovalo vydání nových interních předpisů, jejichž významem bylo sjednocení postupů a procesů v celé nemocnici.

"O dalších podrobnostech ohledně získané akreditace a o dalších novinkách, které nemocnice chystá, budeme informovat během června, kdy je v plánu tisková konference vedení společnosti," dodal ředitel.