Kladenská porodnice získala CERTIFIKÁT SPOKOJENÁ RODIČKA za komplexní podporu přirozeného porodu.

Porodnici Oblastní nemocnice Kladno se podařilo získat nejvyšší ocenění v rámci projektu PŘIROZENÝ POROD V PORODNICI (PPP), do kterého se zapojila. Kromě toho se může navíc pyšnit Certifikátem za šetrnou medikaci při vedení porodů a Oceněním za vzornou spolupráci na tomto projektu.

„Ocenění je pro nás jasnou zpětnou vazbou, že naše snaha něco změnit, zlepšit ke spokojenosti pacientů, v tomto případě rodiček, má smysl. Přál bych si v naší nemocnici samé spokojené rodičky. Zároveň děkuji panu primáři a všem zaměstnancům našeho gynekologicko-porodnického oddělení, kteří dokázali splnit všechna přísná kritéria, abychom tento certifikát získali.“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Vladimír Lemon.

Přirozeně, ale především bezpečně

Porodní pokoje kladenské nemocnice jsou zařízené nikoliv jako ty standardní nemocniční, ale přibližují se maximálně domácímu prostředí. Lékaři totiž předpokládají, že díky přirozenému prostředí budou rodičky psychicky i fyzicky uvolněné a porod tak proběhne klidněji s nižším rizikem možných komplikací. „Ke každé rodičce přistupujeme individuálně. Snažíme se respektovat její přání, potřeby a představy o porodu s ohledem na zajištění bezpečnosti pro ni i její nenarozené dítě.“ řekl primář Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Petr Ullrych.

Certifikát předal do rukou ředitele nemocnice RNDr. Tomáš Raiter, řešitel projektu Přirozený Porod v Porodnici. Ten také zdůraznil, že cílem projektu není vytvářet další statistiky, kterých má české zdravotnictví dostatek, ale přimět zdravotníky k tomu, aby přemýšleli o tom, proč existují tak veliké rozdíly mezi porodnicemi například ve frekvenci některých výkonů. „Nad těmito statistikami však vždy musí být zájem rodičky a novorozence. Rád bych zdůraznil, že žádná statistika není tak důležitá, aby pro její dosažení nebyl rodičce poskytnut výkon, který potřebuje.“ sdělil RNDr. Tomáš Raiter.

Hlavním cílem projektu PPP realizovaného ředitelem projektu Tomášem Raiterem a portálem Babyweb.cz je plošné zlepšení standardu porodní péče v Česku. Celkem se do něj zapojilo 15 nemocnic. Spokojenost hodnotilo asi 4 500 rodiček projektu.

spokojena rodicka   setrnameditace   zapojenadoprojektu