Benefiční projekt Koně pomáhají a Středočeský kraj společně finančně podpořily dětské oddělení Oblastní nemocnice Kladno. To vše i prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje.

Dětské oddělení tak získalo nové přístroje, které byly slavnostně předány v úterý 23. ledna 2018. Byl zakoupen pulzní oxymetr NONIN 7500FO včetně senzorů a matrace EffectaCare 20 z monolitického pěnového jádra pro větší pohodlí dětských pacientů.

„Jsem ráda, že podporujeme podobné projekty. Nový přístroj pomůže zejména v léčbě akutních dětských pacientů,“ uvedla radní pro oblast sociálních věcí Mgr. Aneta Heřmanová, DiS.

"Oxymetr zaznamenává okysličení a srdeční akci dítěte. Je významný svým použitím při magnetické rezonanci, jelikož senzory oxymetru neobsahují žádné kovové součástí. Může tak být připojen na pacienta i v průběhu vyšetření pomocí magnetické rezonance,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení Hana Literová.

Předání darů se účastnilo vedení Oblastní nemocnice Kladno, za Středočeský kraj přijela radní pro oblast sociálních věcí Mgr. Aneta Heřmanová, DiS, Nadační fond Kapka naděje zastupovala jeho prezidentka Vendula Pizingerová a za projekt Koně pomáhají předával dar jeho ředitel Jan Fischer a Pavlína Vacátková.

„Akce Koně pomáhají se letos bude konat již šestým rokem. Je to netradiční pojetí jezdeckého muzikálu, který sdružuje majitele jezdeckých koní v České republice. Můžete v něm vidět nádherná vystoupení, hudbu, tanec, koně i dobré skutky. Projekt je pořádaný přímo pro Nadační fond Kapka naděje, kterému je předávaný i výtěžek z celé akce. Akci Koně pomáhají pořádáme v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde podporujeme i tamní Středisko hipoterapie,“ přiblížila celou akci Pavlína Vacátková.

Nedílnou součástí návštěvy nemocnice bylo i předávání drobných dárků malým pacientům, které NF Kapka naděje získává od svých partnerů.

Více o projektu Koně pomáhají – ZDE.
Videa z celé akce – Kladenské listy, TV PRAHA

Foto: Hana Senohrábková, Jan Brabec, Martin Víborčík