Na 8. března letos připadá nejen Mezinárodní den žen, ale i Světový den ledvin, který je tentokrát zaměřen právě na problematiku onemocnění ledvin u žen.

Akce se ale nevyhýbá ani mužům. Jejím cílem je zvýšit informovanost veřejnosti a zdravotníků o ledvinových onemocněních, možnostech jejich včasného záchytu, prevenci a léčbě.

Kladenská nemocnice proto ve spolupráci s Urologickým oddělením nabídne zdarma všem zájemcům jednoduchá vyšetření, která mohou upozornit na případnou chorobu ledvin. S preventivním vyšetřením by neměli váhat především ti, kteří mají vysoký krevní tlak, cukrovku, kouří nebo se v jejich rodině už dříve vyskytly nemoci spojené s ledvinami.

Nepodceňujte prevenci a přijďte se nechat zdarma a bez objednání vyšetřit nebo se poradit s odborníkem, jak nemocem ledvin předcházet, či jak dále postupovat v jejich léčbě.

Budete mít možnost:

• nechat si sonograficky vyšetřit ledviny a močové cesty
  • bude Vám změřen krevní tlak a stanovena hladina cukru v krvi
  • nebo si můžete ze vzorku ranní moči nechat zkontrolovat, zda nejsou Vaše ledviny poškozeny
    (k vyšetření je nezbytný vzorek ranní moči, ale není nutné, aby byl odebrán přímo v nemocnici. Zájemci o vyšetření si jej mohou přinést z domova.)

Kde:     atrium budovy CAM (Centra akutní medicíny)
Kdy:     ve čtvrtek 8.3.2018 mezi 9:00 – 14:00 hodinou

Pozvánku na akci u příležitosti Světového dne ledvin naleznete ZDE