Ve středu 15. května 2019 se v Oblastní nemocnici Kladno bude konat společná akce středočeských záchranářů a kladenské nemocnice – Den linky 155.

Mezi 9.00 a 13.00 hodinou bude v atriu budovy Centra akutní medicíny a na nádvoří nemocnice připraven bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Chybět nebude ani sanitní vůz a stan, ve kterém záchranáři zájemcům přiblíží pravidla volání na tísňovou linku 155, resuscitace a první pomoci. V rámci akce budou moci zájemci využít i slevu 500,- Kč na tlakoměr OMRON M6 COMFORT, který bude k prodeji ve zdravotnických potřebách Oblastní nemocnice Kladno.

KDY:   15. května 2019 od 9.00 - 13.00 hodin
KDE:   atrium a nádvoří budovy Centra akutní medicíny

Dispečeři v operačním středisku i záchranáři v terénu zachraňují zdraví i životy pod neustálým stresem, v krátkém čase musejí dělat závažná rozhodnutí a nesmí si dovolit udělat chybu. Proto si jistě zaslouží, abychom si jejich každodenní nasazení opět připomenuli celostátní společnou akcí: Dnem linky 155. Datum 15.5. je zvoleno symbolicky, s odkazem na zdravotnickou tísňovou linku 155, která představuje nejdůležitější pojítko mezi záchranáři a těmi, kdo potřebují pomoc.

„Den linky 155 je takovou malou oslavou všech záchranářů a vlastně i ostatních zdravotníků. Program je určen spíše dětem, ale přistavená sanitka a její posádka bude k dispozici i dospělým zájemcům,“ zve širokou veřejnost na akci mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová s tím, že nikdo neví, kdy se mu získané nebo jen oživené znalosti první pomoci budou hodit.

„Spolupráce mezi urgentním příjmem kladenské nemocnice a Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje funguje již 8 let. Záchranná služba k nám přiváží v průměru 30 pacientů denně. Akci rádi podpoříme, jelikož i díky skvělé spolupráci záchranné služby a urgentního příjmu máme jeden z nejlepších časů u ošetření pacientů s cévní mozkovou příhodou v našem Iktovém centru,“ dodala Renata Poláková, vrchní sestra centrálního a urgentního příjmu Oblastní nemocnice Kladno.

Rozsáhlá edukační činnost středočeské záchranky má dlouhodobě podporu Středočeského kraje a již nad několika vzdělávacími projekty pro veřejnost převzala záštitu Jaroslava Pokorná Jermanová.

den linky 155 2019

sleva na tlakoměr

Rádi bychom Vás informovali, že na akci mohou být pořizovány fotografické, popř. audio/video záznamy, které budeme dále využívat pro účely propagace a prezentace nemocnice na sociálních sítích a webových stránkách, které Oblastní nemocnice Kladno zřizuje. Fotografie či audio/video materiály mohou být poskytnuty i třetím osobám, a to pro účely reklamní (komerční) i redakční (tzn. uveřejňování v periodickém tisku).