Vynikající odezvu mělo v úterý 12. listopadu první kladenské setkání rodin předčasně narozených dětí.

Akce pořádaná neziskovou organizací Nedoklubko a nedonošeneckým oddělením Oblastní nemocnice Kladno úspěšně rozvíjí myšlenku společného setkávání zdravotnického personálu nejen s rodiči, ale také s jejich dětmi, které přišly na svět předčasně a strávily po porodu řadu týdnů v inkubátoru. Rodiče se při těchto setkáních dělí o své zkušenosti, sestry a lékaři zase mají příležitost sledovat, jak se maličká miminka s těžkým startem do života vypořádala a dnes jsou z nich veselé a krásné děti, které se téměř v ničem neliší od svých vrstevníků. Věk dětí, které se v závodním klubu kladenské nemocnice setkaly, se pohyboval od několika měsíců až po krásný školkový věk.

„Se staniční sestrou nedonošeneckého oddělení Mgr. Radkou Tesařovou, její kolegyní Evou Červenkovou a zastupující vrchní sestrou dětského oddělení Milenou Šťastnou jsme mohly v závodním klubu přivítat 21 rodin, jejichž miminko bylo hospitalizováno na nedonošeneckém oddělení kladenské nemocnice. Jsme velmi rádi, že za námi na zahájení dorazili také primář dětského oddělení MUDr. Mgr. Tomáš Rosík, Ph.D. a MUDr. Dagmar Špičáková, vedoucí lékařka novorozeneckého a nedonošeneckého oddělení. Zvláště s paní doktorkou Špičákovou se většina účastníků našeho setkání ráda znovu potkala, jelikož právě její péčí miminka procházela,“ řekla Kateřina Tomačková, kladenská koordinátorka Nedoklubka.

Pro děti byla připravena spousta hraček i tvořivá dílna, ve které zájemci společně tvořili srdíčková přání pro maminky předčasně narozených miminek a andílky pro sestřičky jako poděkování za úžasnou péči o malá nedonošeňátka. Jako překvapení bylo připraveno i modelování balónků, které si děti odnášely domů na památku.

Díky štědrému nákupu lístků do tomboly a koupí ručně dělaných výrobků Nedoklubka bylo získáno nádherných 7 910 Kč, které budou sloužit pro potřeby nedonošeneckého oddělení Oblastní nemocnice Kladno na nákup pomůcek pro děti a zlepšení prostředí pro maminky.

Obrovské poděkování patří partnerům akce za finanční podporu, dárky do tomboly, materiál na tvořivé dílny, občerstvení, fotografie i za organizační pomoc. "Hojná účast a zájem o tuto akci je pro nás závazkem do příštího roku, abychom z této akce udělali tradici," dodatala koordinátorka Nedoklubka.