Co by to bylo za předvánoční čas bez Mikuláše, čerta a anděla? Tradice mikulášské nadílky proto letos nemohla chybět ani v naší nemocnici.

Neobvyklý ruch a napětí zavládl nejprve v dětské skupině Rybička, kam chodí malé ratolesti zaměstnanců. Družina se svým doprovodem o něco později zavítala také na všechna dětská oddělení nemocnice. Ochuzeni však nebyli ani dospělí pacienti na oddělení interny, ORL nebo chirurgie. Odměnu od Mikuláše si ale každý musel zasloužit. Děti recitovaly básničky, zpívaly koledy a samozřejmě nechyběly ani sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Pozadu však nezůstali ani dospělí pacienti, kteří si nadílku vysloužili někdy velmi originálními veršovanými říkadly. Areálem tak zvonily řetězy a rolničky téměř celé dopoledne. To, že byla letošní nadílka opravdu povedená, svědčí velká radost nejen dětských, ale i dospělých pacientů, kterým návštěva Mikuláše pomohla alespoň na chvíli zapomenout na starosti spojené s pobytem v nemocnici.

Speciální poděkování si jistě zaslouží Ivo Kartus (Mikuláš), Marcela Zůzová (anděl), Jitka Beránková (čert) a Barbora Pittnerová (organizace). Nesmíme však zapomenout ani na sponzora celé mikulášské nadílky, kterým byla tradičně společnost BILLA, spol. s r.o.

Návštěvou Mikuláše ale adventní program v nemocnici nekončí. Do Vánoc čeká na děti i dospělé ještě Ježíšek a zpívání koled a písní s vánoční tématikou se skupinou Song Ladies.

dscf7569   dscf7569