Konec loňského roku byl pro kladenskou nemocnici také o rozdávání radosti onkologicky nemocným dětem ve FN Motol. Jejich nadšení způsobila sbírka, kterou pro ně uspořádali naši zaměstnanci.

Hlavním organizátorem byla dětská skupina Rybička, určená pro děti rodičů pracujících v kladenské nemocnici. Sbírky se mohli účastnit buď jednotlivci nebo celá oddělení společně. Shromažďovaly se dary, které hospitalizovaným dětem pomáhají krátit čas strávený v nemocnici. Nejvíce se objevovaly pastelky, fixy, omalovánky, pracovní sešity, knihy, časopisy, deskové hry, hračky a sladkosti.

„Máme obrovskou radost, že se první ročník sbírky pro děti dočkal takové odezvy. Zaměstnanci byli velmi štědří a za to jim chceme velice poděkovat nejen my, ale především motolské onkologické oddělení. Podle fotografií je zřejmé, kolik darů se sešlo. S vozíkem jsme s kolegyní Veronikou Ludvíkovou musely jít dvakrát a ještě jsme nesly něco v rukách. Na oddělení jsme navštívily hospitalizované děti a jejich rodiče a osobně předaly něco málo z darů. Ostatní jsme nechaly na personálu dětské onkologie,“ přiblížila návštěvu Mgr. Jitka Hornová, vedoucí dětské skupina Rybička s tím, že spolupráce s onkologicko-hematologickým oddělením FN Motol rozhodně ještě neskončila.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili!

předání sbírky ve fn motol 01   předání sbírky ve fn motol 01   předání sbírky ve fn motol 01   předání sbírky ve fn motol 01