Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bylo za účelem preventivního testování pedagogických pracovníků a občanů na onemocnění COVID-19 v prostorách budovy P (Závodní klub) Oblastní nemocnice Kladno zřízeno tzv. Antigenní odběrové centrum.

V první fázi od 4.12. do 18.12. zde bude probíhat bezplatné testování pedagogických pracovníků, na které naváže v termínu od 16.12.2020 do 15.1.2021 testování obyvatelstva.

Vyšetření probíhá metodou POCT, která stanoví přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím screeningových antigenních testů. Zájemcům o vyšetření bude proveden stěr z nosohltanu formou rychlotestu. Výsledky antigenního testu budou zájemcům o test předány formou potvrzení o výsledku do 15–30 minut od provedení testu.

Odběrové místo je v provozu

• pondělí a ve středu od 12:00 do 16:00 hodin,
  • pátek pak od 8:00 do 12:00 hodin.

K vyšetření je nutné se předem objednat přes rezervační systém! Denní kapacita je omezena. Před odběrem musí zájemce o test doložit kartu zdravotní pojišťovny, pedagogičtí pracovníci se musí prokázat potvrzením o zaměstnání ve školském zařízení.

Kompletní a aktuální informace k testování na koronavirus v Oblastní nemocnici Kladno naleznete vždy na webových stránkách.

K získání informací můžete využít také naši COVID infolinku.

provozní doba:   Po – Pá, 7:00 – 15:00 hodin
telefon:   602 432 653