Pokud máte podezření, že jste prodělali onemocnění covid-19 nebo máte tuto nemoc již za sebou a zajímá vás hladina protilátek v těle, Klinická laboratoř Oblastní nemocnice Kladno nově nabízí jejich vyšetření také samoplátcům.

„Test se provádí odběrem žilní krve v odběrovém centru v budově CAM (Centra akutní medicíny), kde pracovník střediska zájemci vystaví doklad pro úhradu požadovaného vyšetření. Zájemce o vyšetření platbu uhradí v pokladně nemocnice a s potvrzením o platbě se vrátí do odběrového střediska, kde mu bude proveden odběr. Zároveň se s pracovníky domluví na způsobu předání výsledkového listu. K vyšetření není nutné se předem objednávat a jeho cena je šest set korun,“ popsal postup Ing. Luděk Šprongl, primář Klinické laboratoře kladenské nemocnice.

Zájemci o vyšetření se mohou nechat testovat kdykoli s výjimkou případů, kdy se u nich vyskytují jakékoliv příznaky onemocnění covid-19 (např. horečka, chřipkový syndrom, kašel, sípání atd.). V takovém případě je vyšetření protilátek proti antigenům virů SARS-CoV-2 vhodné až po odeznění příznaků.

Odběrové středisko Klinické laboratoře Oblastní nemocnice Kladno
umístění: přízemí budovy CAM (Centrum akutní medicíny)
provozní doba: pondělí – pátek, 6:00 – 14:00 hodin

Pokladna Oblastní nemocnice Kladno