Budoucí zdravotničtí záchranáři z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT darovali hromadně krev.

Vzhledem k současné situaci ovlivněné pandemií Covid-19, kdy je nedostatek krve v nemocnicích, a rovněž díky zvyšujícímu se počtu pozitivních Covid-19,kteří jsou hospitalizováni v nemocnicích na JIP a ARO, rozhodlo se téměř pět desítek studentů studijního programu Zdravotnické záchranářství Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze pro hromadnou akci darování krve v Oblastní nemocnici Kladno. Po prvním screeningu a současně po vyřazení z důvodu respiračních onemocnění nakonec na nedostatek krve upozornilo celkem 30 studentů, kteří v úterý 7. prosince 2021 společně darovali krev.

pdfTisková zpráva