Kladenská nemocnice stále nabízí očkování proti COVID – 19.

I když s klesajícími počty nakažených i hospitalizovaných a rozvolněním protiepidemických opatření zájem značně opadl, s blížícím se létem a dovolenými v zahraničí se dá očekávat opět nárůst zájmu, protože některé státy očkované osoby zvýhodňují.

„Od počátku ledna minulého roku, kdy se s očkováním začalo, jsme podali téměř 140 OOO vakcín, z toho většinu tvořili dospělí. Dětí jsme naočkovali 8 100, což není malé číslo. Největší zájem je v současnosti o vakcíny Comirnaty od společnosti Pfizer, Biontech, dále očkujeme vakcínami Spikevax od společnosti Moderna a Nuvaxovid od společnosti Novavax,“ říká Mgr. Radka Černá, koordinátorka očkovacího centra a manažerka kvality Oblastní nemocnice Kladno.

Oproti náročným měsícům v minulém roce, kdy se očkovalo v nemocnici až na 6 místech současně a zdravotníci naočkovali i přes 1 000 zájemců denně, se nyní očkuje už jen v přízemí bloku C1 v prostorech kalmetizace, a to pouhých 200 lidí za týden. „Stále platí, že kladenská nemocnice není očkovacím místem bez registrace, tudíž se každý zájemce musí registrovat přes centrální rezervační systém Ministerstva zdravotnictví,“ doplňuje Černá.

Veškeré informace k očkování najdete zde