Kladenská porodnice má zajímavou novinku.

Jmenuje se „HOT DOG“ a jedná se o speciální vyhřívanou podložku, která řeší hypotermické stavy rodiček při císařských řezech i komplikovaných porodech spojených s vyšší krevní ztrátou.

Skládá se z elektrického regulátoru teploty s LED dotykovým displejem a hřejivé podložky. Erudovaný personál operačního sálu nastaví na dotykovém displeji maximální požadovanou teplotu dle pokynů porodníka či anesteziologa. Nastavenou teplotu nelze překročit, protože v takovém případě přístroj ihned akusticky signalizuje a bezpečnostní pojistka jej okamžitě vyřadí z provozu.  Nemůže tedy dojít k nekontrolovatelnému zvýšení teploty, a tím poškození pacienta. Napájecí napětí podložky je pouze 24 V, což také zaručuje vysokou provozní bezpečnost.

Mezi další výhody tohoto zařízení patří bezesporu materiál, ze kterého je zařízení vyrobeno. Je odolný vůči vodě i mechanickému poškození, dá se po každém použití velmi snadno dezinfikovat.

Tato podložka představuje další krok, kterým se snaží porodnické oddělení kladenské nemocnice zvyšovat bezpečnost a komfort pro naše rodičky.

hot dog str.7