Nechat si změřit hladinu krevního cukru, vyzkoušet si správnou techniku péče o chrup nebo zjistit složení svého těla, například celkovou tělesnou vodu, množství tuku nebo minerálů.
To a mnoho dalšího čekalo na návštěvníky Dne zdraví, který u příležitosti Světového dne zdraví pořádala kladenská nemocnice.
Zájemci si mohli také vyzkoušet zásady první pomoci a nahlédnout do vybaveného vozidla zdravotnické záchranné služby. V mikroskopu mohli spatřit různé tkáně lidského těla a seznámit se s prací patologického oddělení, které zajišťuje laboratorní vyšetření nezbytné k určování diagnóz. Informace o své činnosti poskytovala návštěvníkům také pacientská organizace stomiků České ILCO.
Partnerem akce byly Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, kterým tímto děkujeme. Poděkování za spolupráci patří také Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Kladno.

den zdraví 1 den zdraví 2

den zdraví 3 den zdraví 5