Zlomenina vás již nemusí omezovat v běžném životě.

Nová plastická fixace Opencast, která plně nahrazuje tu sádrovou, má několik výhod a nabízí ji již i Oblastní nemocnice Kladno. Oproti klasické sádře se vyznačuje lepší stabilitou a praktičností, protože je možné se s ní denně koupat i sprchovat. „Zatím ji používáme na nedyslokované jednoduché zlomeniny, které vyžadují pouze fixaci. Pro její aplikaci je potřeba speciální trouby, ve které se hmota nahřeje a poté se dá tvarovat. Její tvar je možné ještě několikrát upravovat, pokud by například došlo ke snížení otoku,“ popisuje novinku lékař ortopedického oddělení nemocnice v Kladně MUDr. Libor Zahradníček. Dalšími výhodami je její lehkost, prodyšnost, měkký materiál, který netlačí a také sejmutí je snazší než u klasické sádry, protože lékař pouze otevře plastové svorky a fixaci sejme. Tato novinka však není hrazená ze systému veřejného zdravotního pojištění a pacient si tak za ní připlatí 2.500,- Kč.

opencast