První etapa, kdy proběhly náročné úpravy v monobloku nemocnice tak, aby bylo možné přestěhovat oddělení z bloku C2, jsou již za námi. Stejně jako bourací práce a demontáže stávajících instalací a následně úpravy nosných částí pro statické zajištění celé budovy. V současnosti probíhají z venkovní části úpravy střechy pokládkou nové krytiny, postupné výměny výplní otvorů a provádění zateplovacího systému na polovině jižní a severní strany fasády. Dle harmonogramu prací probíhají také vnitřní úpravy jednotlivých podlaží směrem od 4. patra do suterénu. V rámci jednotlivých podlaží jsou postupně prováděny vnitřní příčky, rozvody instalací a následně vnitřní omítky.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zaměstnancům a pacientům za trpělivost a vstřícnost při náročném stěhování oddělení v první fázi projektu. Omlouváme se rovněž všem návštěvníkům za komplikace, které bohužel tato náročná rekonstrukce přináší a děkujeme za pochopení.

V nově zrekonstruovaném bloku C2 budou tato pracoviště:

• Ambulance pediatrie, lůžkové oddělení
  • Neonatologie
  • Dětská JIP
  • Oddělení šestinedělí
  • Gyncentrum, ultrazvuk, CTG (Kardiotokografie)
  • Ambulance urologie, zákrokový sálek a urogynekologie
  • Ambulance ortopedie, lůžkové oddělení a speciální vyšetřovna
  • Ambulance neurologie
  • Lůžková část neurologie a urologie