Doslova srdeční záležitosti jsme řešili na posledním Dni zdraví, který se opět konal v naší nemocnici.

Zabývali jsme se měřením srdečního rytmu, krevního tlaku nebo saturací krve kyslíkem. Kromě toho naše kožní lékařka MUDr. Magdaléna Dobiášová bezmála pětadvaceti zájemcům zkontrolovala kožní znaménka. „Kožní nádor melanom není sice tak rozšířený, zato je ale nejzávažnější. Proto je potřeba svá znaménka pravidelně kontrolovat. Pokud znaménko mění tvar nebo barvu, mělo by to dotyčného okamžitě dovést ke kožnímu lékaři,“ říká dermatoložka. Během preventivních kontrol na Dni zdraví však žádné podezřelé znaménko neobjevila.

Hlavním partnerem akce byla Všeobecná zdravotní pojišťovna, našimi hosty byli zástupci Pacientské organizace stomiků České Ilco, České průmyslové zdravotní pojišťovny a projektu Multisport. Za spolupráci děkujeme také Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Kladno.

denzdravi2 denzdravi3 denzdravi8

denzdravi7 denzdravi6 denzdravi5