Oblastní nemocnice Kladno se účastnila VII. kongresu krizového řízení „Spolupráce složek IZS při mimořádných událostech a katastrofách“ a jako jediná nemocnice Středočeského kraje měla svůj příspěvek zařazen do odborného programu.
Krizový manager kladenské nemocnice Ing. Jakub Vachek spolu s mjr. JUDr. Petrou Hofmanovou, vedoucí školicího policejního střediska Krajského ředitelství policie Středočeského kraje představili posluchačům téma ochrany měkkých cílů a spolupráce v oblasti přípravy zaměstnanců nemocnice na mimořádnou událost, při které je nemocniční personál přímo ohrožen aktivním útočníkem.
Seznámili je s postupem, který v takovém případě uplatňují, i jak moc důležitá a zásadní je spolupráce právě s policií. „Některá zdravotnická zařízení v takových případech spolupracují s jinými bezpečnostními subjekty, soukromými firmami, ale v konečném důsledku je to právě policie, kdo takové situace řeší, proto je nezbytné už při nácviku spolupracovat přímo s ní. Jsem rád, že spolupráce se středočeskými policisty, a to nejen při proškolování zaměstnanců funguje velmi dobře,“ říká manager krizového řízení nemocnice v Kladně.

konference1 mensi