Dopravní zdravotní služba má šest nových sanitních vozů značky Volkswagen, které pořídila kladenská nemocnice na základě výběrového řízení.

Tato vozidla nahradí starší sanity vozového parku, které mají najeto kolem 300 až 350 tisíc kilometrů. Nové typy vozů jsou prostornější, komfortnější pro pacienty, mají široký a vysoký vstup, široké rampy a manipulace s pacienty je tak pro posádku snazší i bezpečnější. Výstražná zvuková i světelná signalizace u nových sanitek je lépe slyšet i vidět, což výrazně zvýší bezpečnost provozu na komunikacích. Průměrné stáří automobilů, které dopravní služba používá, je zhruba do 6 let. Vozový park má celkem 15 sanitních vozů.

Dopravní zdravotnická služba Oblastní nemocnice Kladno svými vozy zajišťuje dopravu raněných, nemocných ale i převoz biologického materiálu.

sanitky02 20231106 094538 20231230 085827