5. května si celý svět připomíná významnou událost, kterou je již od roku 1992 Mezinárodní den porodních asistentek. Tato ve zdravotnictví nenahraditelná profese je hojně zastoupena také v Oblastní nemocnici Kladno (ONK) v rámci gynekologicko- porodnického  a dětského oddělení .

U příležitosti tohoto významného dne proto v pátek 3. května oddělení navštívil předseda představenstva ONK Ing. Jaromír Bureš společně s hlavní sestrou ONK Ing. Bc. Lucií Lidickou. Kolegyním z gynekologicko-porodnického oddělení poděkovali za odváděnou práci a předali květiny.

Mezinárodní den porodních asistentek připomíná jejich význam a důležitost v péči o zdraví těhotných žen, žen po porodu či v šestinědělí a novorozenců.

Gynekologicko-porodnické oddělení ONK má v poskytování kvalitní zdravotní péče dlouholetou tradici. Díky sehranému a odborně kvalitnímu personálu si vybudovalo dobrou pověst daleko překračující hranice kladenského okresu.

Budoucí maminky nacházejí v kladenské porodnici komplexní kvalitní péči v moderním prostředí a také mnoho nadstandardních služeb v podobě například předporodních kurzů, těhotenských či individuálních cvičení, tzv. horké linky kojení, komerčního 3D ultrazvuku nebo tejpování v těhotenství a po porodu. Gynekologicko-porodnické oddělení je držitelem celé řady certifikátů. V anketě Volba porodnice 2023, kterou vyhlásil internetový portál eMimino.cz, se kladenská porodnice umístila na předních příčkách.

img 20240503 wa0005

Popisek k foto: Za kvalitně odváděnou práci poděkovali porodním asistentkám v kladenské nemocnici, u příležitosti jejich mezinárodního svátku, předseda představenstva ONK Ing. Jaromír Bureš a hlavní sestra ONK Ing. Bc. Lucie Lidická