Jarní předávání proběhlo již na konci dubna

Nedonošenecké oddělení Oblastní nemocnice Kladno (ON Kladno) dlouhodobě úspěšně spolupracuje s neziskovou organizací Nedoklubko, která se již mnoho let zabývá mimo jiné podporou zdravotnických pracovišť pečujících o předčasně narozená miminka. ON Kladno má statut centra intermediární perinatologické péče, kladenští odborníci tak poskytují kvalitní odbornou péči nejen miminkům narozeným již po ukončeném 32. týdnu těhotenství, tedy tzv. předčasně narozeným miminkům,  ale rovněž novorozencům s jinak komplikovanou poporodní adaptací.

Tradiční charitativní událost Nedoklubka „Běh a procházka pro miminka do dlaně“ se koná u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí. V neděli 5. května 2024 proběhla také v Kladně. Účastníci kladenské části akce mezi sebou na podporu nedonošeneckého oddělení kladenské nemocnice vybrali moc hezkou finanční částku ve výši 21 130,- Kč. Do všech aktivit spojených s letošním „Během a procházkou pro miminka do dlaně“ v Kladně se zapojilo 118 účastníků.

vysledek beh a prochazka

Tyto charitativní běhy a procházky se konají po celé republice s cílem upozornit na problematiku předčasného porodu, vyzdvihnout špičkovou úroveň české neonatologie a finančně podpořit konkrétní nemocniční oddělení, která o předčasně narozená miminka pečují. Snahou je rovněž povzbudit rodiče trávící momentálně čas se svým předčasně narozeným miminkem v nemocnici. „Chtěla bych tímto za naše oddělení poděkovat neziskové organizaci Nedoklubko a každému, kdo se této jarní akce zúčastnil,“ uvedla staniční sestra nedonošeneckého oddělení Mgr. Radka Tesařová.

Jen několik málo dnů před charitativním během, konkrétně 30. dubna, dostala předčasně narozená miminka od Nedoklubka v rámci akce „Jarní předávání“ navíc hezké dárečky: zásoby chobotniček,  letos díky podpoře společnosti Lego navíc lego kytičky. Malé dárkové balíčky dostaly také maminky.

miminko nedoklubko foto

Proč je dobré si pro narození miminka vybrat kladenskou porodnici?

Kladenská nemocnice je díky souhře, odbornosti, zkušenostem a lidskému přístupu zdejšího zdravotnického personálu – lékařů i sestřiček – ideálním místem pro přivítání nového potomka na svět. Tzv. pod jednou střechou funguje nejen klasická porodnice, ale právě již zmiňované nedonošenecké oddělení. V Kladně tak oproti jiným porodnicím není nutné miminka v případě jakýchkoli problémů nikam složitě převážet.

Současně počty ročně absolvovaných porodů poskytují záruku v tom, že personál je schopný zvládat i potenciálně složité situace, a to na velmi vysoké odborné úrovni.  Gynekologicko - porodnické oddělení  nabízí mnoho nadstandardních služeb v podobě například předporodních kurzů, těhotenských či individuálních cvičení, tzv. horké linky kojení, komerčního 3D ultrazvuku nebo tejpování v těhotenství a po porodu. Navíc se prostředí porodnice neustále vylepšuje: již letos se zcela nových prostor dočká oddělení šestinedělí.

Porodnice je držitelem celé řady certifikátů. Například certifikátu za šetrné vedení porodu, spokojená rodička či Baby friendly hospital, což je označení pro nemocnici, která podporuje přirozenou výživu dětí a plní 10 kroků k úspěšnému kojení.  V anketě Volba porodnice 2023, vyhlášené internetovým portálem eMimino.cz, se kladenská porodnice umístila na předních příčkách.

S prostředím se mohou maminky seznámit i díky virtuální prohlídce přístupné z internetové adresy http://www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/porodnice/porodnice

Budoucí maminky mohou tématiku svého budoucího porodu konzultovat s odborníky kladenské porodnice prostřednictvím FB stránky Porodnice Kladno.

foto nedonosenecke oddleni 2

Popisek k foto: takovéto nádherné chobotničky obdržela od Nedoklubka také kladenská miminka