V kladenské nemocnici působící Galerie Jaroslava Hrušky představila veřejnosti na vernisáži 23. května novou výstavu fotografií nazvanou „Kouzlo přírody a tajemství města“. Kurátorkou galerie je Michaela Průcha, magistra nemocniční lékárny, která má kulturní přehled a umělecké přátele napříč republikou. Na vernisáži představila autory a jejich díla. Poděkovala za podporu ze strany vedení nemocnice, dalších zaměstnanců, kolegů a rodiny.

Právě probíhající výstava je prodejní s tím, že část výtěžku bude věnována na podporu působení nemocničních dobrovolníků a kladenského Hospice Sv. Hedviky.

Díla vystavená ve všech třech částech galerie si návštěvníci mohou prohlédnout do 27. září. Galerie se nachází v přízemí spojovací chodby budovy B a přilehlého kruhového sezení s  knihovnou.

Se všemi detaily výstavy se mohou zájemci seznámit také na internetových stránkách www.galeriejh.cz , případně též na FB Galerie Jaroslava Hrušky nebo Instagramu galeriejaroslavahrusky .

Od konce září se bude konat výstava dětských kreseb spojená se soutěží a  později setkání umělců s veřejností.

Na činnost galerie může v případě zájmu kdokoli přispět dobrovolným finančním darem, který je daňově odečitatelnou položkou. Bližší podrobnosti zájemcům poskytne kurátorka galerie Michaela Průcha na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .