Rekonstrukce bloku C2 Oblastní nemocnice Kladno míří do finále. Na druhou polovinu června je plánována kolaudace zrekonstruovaných prostor. Poté nastane fáze, kdy nemocnice postupně obnovené části bude přebírat od zhotovitele stavby – dle předpokladů by toto období s eventuálním odstraněním případných vad a nedodělků mělo být hotovo přibližně na přelomu června a července.

Následně se opravený blok dovybaví potřebným nábytkem a zdravotnickým zařízením. Pak se už do pavilonu přesunou dle předem stanoveného plánu příslušná zdravotnická pracoviště. Skončí tak období provizorního chodu. Proces přesunů pracovišť završí ještě další související logistické přesuny, aby se celé fungování nemocnice vrátilo do standardního režimu.

Končící celková rekonstrukce bloku C2 představuje završení dalšího logického kroku v modernizaci monobloku celé nemocnice a navazuje na již zrenovované objekty C1 a B a novostavbu budovy Centra akutní medicíny (CAM).

Slavnostní otevření zrekonstruovaného bloku C2 je předpokládáno v průběhu léta. Vynaložené náklady na rekonstrukci představují částku přes 300 milionů korun, které investoval jediný akcionář ON Kladno – Středočeský kraj.

V zrekonstruované části bloku C2 budou umístěny:

Suterén
- Ambulance pediatrie