První pomoc pro všechny a slavnostní absolutoria

Velmi úzká spolupráce mezi Oblastní nemocnicí Kladno (ON Kladno) a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou Kladno (SZŠ a VOŠZ Kladno) má mnoha letou tradici. V nemocnici například probíhá praktická výuka a odborná praxe studentů školy. Je proto přirozené, že se zástupci kladenské nemocnice účastní některých akcí pořádaných zdravotnickou školou. Předseda představenstva ON Kladno Ing. Jaromír Bureš se společně s hlavní sestrou Ing. Bc. Lucií Lidickou 17. června na kladenském náměstí Starosty Pavla účastnili 20. ročníku akce pořádané SZŠ a VOŠZ Kladno nazvané První pomoc pro všechny. Již tradiční událost byla určená široké veřejnosti. Na akci zavítalo historicky rekordních, více než 700 návštěvníků.

logo zdravka

Na šesti stanovištích ukazovali členové školního kroužku první pomoci například, jak ošetřit různá poranění, třeba krvácení nebo zlomeniny. Poranění byla namaskována, takže si každý mohl představit, jak asi vypadají ve skutečnosti. Na dalších stanovištích se mohli návštěvníci seznámit s resuscitací, péčí o postiženého v bezvědomí.  Účastníci akce si také mohli nechat změřit tlak.

Akce probíhala za úzké součinnosti složek integrovaného záchranného systému – zdravotnických záchranářů, policistů a hasičů. Návštěvníci měli příležitost vidět ukázky zásahu záchranné služby ve spolupráci s městskou policií. Prohlédli si rovněž vybavení a interiéry vozů záchranné služby a hasičského sboru.

f1
Do proudu dění bohaté preventivně osvětové akce na kladenském náměstí Starosty Pavla zavítali v pondělí 17. června 2024 také předseda představenta kladenské nemocnice Ing. Jaromír Bures a hlavní sestra Ing. Bc. Lucie Lidická (na snímku v čele).

Spektrum na akci prezentovaných aktivit bylo opravdu široké...

f4.jpg  f666

f777 f222

f555

Přání letošním asolventkám a absolventům

Hlavní sestra ON Kladno Ing. Bc. Lucie Lidická se dále 20. června osobně zúčastnila slavnostního aktu – absolutoria letošních absolventů školy, oboru všeobecná zdravotní sestra. ON Kladno přeje čerstvým absolventům školy vše dobré a těší se na případnou profesní spolupráci.

predavani diplomu hlavni sestra na predavani diplomu

Pohled na letošní absolventky oboru diplomovaná všeobecná sestra - na slavostní akt předávání diplomů zavítala také hlavní sestra kladenské nemocnice Ing. Bc. Lucie Lidická stojící na levo od ředitelky školy RNDr. Daniely Tomsové, která přeje novým zdravotním sestřičkám do mikrofonu vše nejlepší