za rok se sejdeme zas :-)

Dobrovolníci Oblastní nemocnice Kladno ani letos nevynechali jednu již zavedenou tradici: uspořádání oblíbené akce pro děti a jejich rodiče "Loučení s létem". Letos se uskutečnila v pátek 30. srpna.  Opět se zúčastnilo mnoho dětí se svými rodiči a prarodiči.

logo dobrovolnici on kladno

Děti si mohly na 11 stanovištích užít bohatého a zajímavého programu: skákaly v pytli, malovaly si vlastní puzzle, skládaly obrázky, hodem míčkem soutěžily o plyšáka. Dále je zajímala praktická ukázka první pomoci. Prohlédly si  i sanitu Dopravní zdravotnické služby kladenské nemocnice a  hasičské auto Sboru dobrovolných hasičů Pchery. Poznaly rovněž psí parťáky ze spolku Canisterapie Kladno Z.s., se kterými naši dobrovolníci spolupracují a pravidelně navštěvují pacienty u lůžka.

Mnohé děti neodolaly malování na obličej. Další  děti pak mohly vyluštit tajenku, nápovědy k ní hledaly v areálu nemocnice. Každý si odnesl drobné ceny, které na akci věnovaly Všeobecná zdravotní pojišťovna a Statutární město Kladno.

Před horkem se všichni účastníci mohli schovat v posluchárně, která se proměnila v kino, promítaly se krátké pohádky a podával se i popcorn.

Všem partnerům i účastníkům velmi děkujeme. Velké díky patří i všem dobrovolníkům, kteří pomáhali akci zajistit.

Věříme, že se všem akce líbila a budeme se těšit na příště.

FOTOGRAFIE Z AKCE: